Vinařskému půlmaratonu tradičně vládli Keňané

sobota 17. dubna 2010
Na trať se v Pardubicích vydala tisícovka běžců, z Čechů byli nejlepší Orálek a Pichrtová.

Výsledková listina Pardubického vinařského půlmaratonu skýtá tradiční obrázek většiny kvalitních mezinárodních závodů, když horní příčky patří utilitárně běžcům z Keni. Ve městě perníku, ale i sportu, se nejvíce prosadil 31letý Cosmas Kyena, který byl v cíli za 1:03:10 s půlminutovým náskokem před svými krajany Benem Cheboiem a Michaelem Chetooem. Z českých běžců se nejlépe vedlo Danielu Orálkovi závodícímu za Moravskou Slávii Brno, který obsadil osmou příčku za výkon 1:08:22.

Roli české favoritky potvrdila Anna Pichrtová z X-Air Ostrava, která v prvním závodě po únavové zlomenině doběhla celkově čtvrtá mezi ženami a vyhrála kategorii nad 35 let, když zaběhla čas 1:18:30. Zdatně jí sekundovala Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí, která v cíli zaostala o 44 vteřin. Nejrychlejší ženou v cíli byla Keňanka Gakunyiová s časem 1:13:21.