přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Viliová pomáhá v boji s rakovinou

IAAF zveřejnila ukázky z deníku atletických hvězd. Novozélandská koulařka píše o chystané řeči o rakovině, Kubánský překážkář Robles děkuje za dárek při World Athletics Gala.

Koulařka Valerie Viliová začala s olympijskou přípravou, ale také se chystá promluvit na setkání "Cancer Society". Společnost pomáhající zmírňovat následky rakoviny se sejde 6. prosince ve městě Palmerston North (Severní ostrov Nového Zélandu). "Máma i táta zemřeli na rakovinu, pro tuhle věc udělám, co mohu," píše Viliová na webu IAAF.
Aktuální světová šampionka jinak podřídila vše Pekingu. Zakončí školní rok (shoduje se s kalendářním) na Mcleans College v Aucklandu a bere si roční olympijské "volno". Poslední měsíc strávila především v tělocvičně, ale také v kruhu, čeká ji 19. prosince "John Walker Night of Miles" - závod jinak určený spíše pro běžce. Vánoce a Nový rok stráví se svým manželem Bertrandem v tichomořské Nové Kaledonii. V závěru Viliová děkuje všem, kteří ji podporovali, zejména pak své trenérce Kirsten za devítiletou spolupráci.

Sprinter překážkař Dayron Robles píše především o milých setkáních na vyhlášení atleta roku, které byly pro něho příjemným dárkem k 21. narozeninám. Lewis, Powell, Gay, ale i krajané Quirotová a Juantorena, to jsou jména, která Robles vzpomíná. Zmiňuje také kubánský orchestr Aragon, který bavil při galavečeru sál a Roblese "nemohl netancovat".
V deníčku ale také nemůže chybět příprava nejen na OH, ale i HMS ve Valencii. Robles věří, že do Pekingu se podívá celá překážkářská skupina. Krátkou pauzu prý udělá jen na oslavu Nového roku.