přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Víkendu v ČR vévodí pražský víceboj, čeští atleti vyjedou i za hranice

Halová sezona se pomalu rozjíždí, hlavní domácí událostí soboty i neděle je „Chance Decathlon Team Meeting“, poslední větší domácí šance jak si říct o nominaci na tradiční mezistátko.

Veřejnými závody ožije již dnes přetlaková hala na Strahově. V bězích jsou na programu netradiční tratě – 150, 300, 600 a 2000 metrů, v technikách je naplánována pro obě kategorie tyč, pro muže výška a koule, pro ženy dálka. Startovat na stopadesátce a třístovce bychom měli vidět např. Denisu Rosolovou. Propozice zde.

Hala Otakara Jandery ve Stromovce uvidí klání vyznavačů sedmi- a pětiboje. V sobotu v 11 hodin zahájí svou soutěž muži a neměla by chybět v podstatě kompletní špička mimo Romana Šebrleho. Podle aktuálních informací start nejspíš vynechá i František Staněk, medailista z MČR, účastník ME do 22 let. Vidět bychom však měli další dva reprezentanty „z Kaunasu“, Adama Nejedlého a Davida Sazimu, dále také Pavla Baara. Zvědaví budeme na výkony oštěpaře Jakuba Vadlejcha, zejména v tyči, kterou si prý v týdnu zkusil poprvé v životě. Českou elitu prověří také dva hosté ze Slovenska Andrej Bician a Matúš Krčmár.

Ženy mají na programu svůj závod v neděli od 10.40, to už však budou mít za sebou sedmibojaři první disciplínu druhého dne (60 m př., v 10 h). Bezpochyby hlavním tahákem bude duel tréninkových kolegyň, stříbrné z univerziády Jany Korešové s Eliškou Klučinovou, čtvrtou z ME v Kaunasu. Od začátku s nimi zkusí po delší době víceboj Zuzana Hejnová, třetí z party Martiny Blažkové, specialistka na 400 m překážek. Své soutěže mají o víkendu také junioři, juniorky a dorostenci, kde startuje 7. MS v Brixenu Václav Sedlák. Další informace v rubrice Zaostřeno na.

Ze zahraničních událostí vypíchněme sobotní mítink v Lucemburku. Zde budou především startovat na půlce Lenka Masná a v tyči Jiřina Ptáčníková. Obě se netají úmysly útočit již zde na účast pro Dauhá, obě také absolvovaly první testovací start. Přiblížit se loňskému osobáku 190 cm bude chtít i Oldřiška Marešová, spolu s ní se ve výšce představí také Moudrá. Krom těchto závodnic míří do Lucemburku na čtvrtku Jiráň a R. Svoboda, na půlku Mezuliáníková, Hoffmannová, Netolický, Vitner, Javůrek, na patnáctistovku Kourek, na překážky P. Sedlák a na tyč Bechyně. Stránky mítinku: http://indoormeeting.fla.lu/

To však pochopitelně není vše. Jak už jsme vás informovali, v sobotu se na přeborech kraje Vysočina na Strahově představí v obnovené dálkařské premiéře Svatoslav Ton (propozice zde). Naopak jeho možný soupeř třeba při MČR Roman Novotný otestuje v Olomouci rychlost na šedesátce při vícebojařském mistrovství Moravy a Slezska (propozice zde). Po návratu ze soustředění v polské Spale bude i Novotného kolegyně ze skupiny Martina Šestáková, ta už si však, rovněž na sobotu, naplánovala do Bratislavy start ve své disciplíně, trojskoku. Ačkoli bude závodit mimo pořadí (jde o mládežnickou akci – propozice zde), určitě se bude chtít minimálně přiblížit limitu pro HMS.

Češi se také představí ve větším závodě mimo dráhu. V italském Roveretu poběží Ivana Sekyrová, Helena Poborská a Pavel Brýdl kros „della Vallagarina“ zařazený do seriálu EA (článek na stránkách EA zde, web mítinku zde: http://www.usquercia.it/cross/).

Sledujte aktuální zpravodajství na www.atletika.cz

Michal Procházka

Vytisknout