přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. května 2011, 17:52

Víkendu dominují domácí soutěže družstev

Vedle extraligy v Ostravě mají na programu první kolo také nižší soutěže. Zítra bojují chodci v Portugalsku při EP, v neděli proběhne mítink IAAF v Brazíli, oba víkendové dny patří vrhačskému podniku v Německu.

Mistrovské tituly obhajují týmy žen z USK Praha a mužů z AK Kroměříž. Ostravská extraliga je sice označena jako první kolo, nejvyšší soutěž však již probíhá. Úvodní mítink třetího kola již uspořádali Olomoučtí, šampionát na desítce v Bílině se zase započítává do druhého, které jinak tvoří mistrovství ČR na dráze v Brně. Chodecké závody se pak již tradičně konají mimo jednotlivá kola. (Podrobnosti o změnách v extralize v Tématu týdne.)

V Ostravě bude chybět až na absolutní elitu a některé zraněné jen málokdo ze širší domácí špičky. Po zahřívací zkoušce v Sušici tentokrát poběží Denisa Rosolová dvoustovku, druhým z přihlášených medailistů z Paříže je výškař Jaroslav Bába. Z účastníků evropských šampionátů najdeme mezi přihlášenými muži sprintery Velebu, Masláka, Žilku, Vojtíka, překážkáře Mazáče, Uhlíka, Proroka, který ale běží hladkých 400, skokany Novotného a Wagnera, vrhače Marcella, Malinu, Žalského, Vadlejcha. Na startovce žen jsou to pak sprinterky Čechová, Škrobáková, Hejnová, Bartoničková, Slaninová, půlkařka Masná běží čtvrtku, dále vrhačky Cechlová, Ledvinová, Šafránková, vícebojařky Cachová a Klučinová.

První liga družstev zamíří v sobotu na pražskou Stromovku, do Liberce a Třince, třetí nejvyšší soutěž pak do Klatov, Jihlavy, Uherského Hradiště, v neděli do Děčína a Hranic.
Přehled jednotlivých skupin najdete zde: sobotaneděle 

Devátý ročník Evropského poháru v chůzi uspořádá portugalské Olhão. Česká výprava čítá šest závodníků, ženské družstvo tvoří Zuzana Schindlerová, Lucie Pelantová, Karolína Škrášková, dorostenky Anežka a Eliška Drahotovy – půjdou ovšem závod juniorek – a jediný mužský zástupce Karel Ketner. Více o klání naleznete zde a také přímo na stránkách pořadatelů.
 
Pátý mítink brazilské šňůry – Grand Prix – v São Paulu je současně symptomaticky pátou zastávkou seriálu IAAF World Challenge. Pohled do startovky napovídá, že prim hrají domácí hvězdy jako tyčkař da Silva či horizontální skokanky Maggiová a Costaová. K vidění však budou zvučná zahraniční jména, upozorněme zejména na souboj juniorského jamajského šampiona Dextera Lee na stovce s Britem Dwainem Chambersem. Kladiváři tu mají další díl svého seriálu, což přilákalo Tádžika Nazarova a Lotyše Sokolovse či Kubánku Morenovou a Švédku Dahlgrenovou.
Startovní listinu naleznete zde.

Vrhačské dny v německém Halle an der Saale tradičně lákají i početné české zástupce. Nejinak je tomu i letos, mezi přihlášenými dominují oštěpařky Jarmila Klimešová a Nikol Ogrodníková.
Stránky mítinku jsou zde.

 

Michal Procházka

Vytisknout