přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. července 2011, 13:36

Víkend ve znamení diamantů a běhu do vrchu

Diamantová liga má na programu dva závody v rozmezí tří dnů, v neděli hostí turecká Bursa mistrovství Evropy vrchařů.

Prestižní Diamantová liga vstupuje do druhé poloviny a o nastávajícím víkendu pokročí hned o dva díly kupředu. Již dnes se atletická elita utká v Paříži a chybět by u toho neměly ani české hvězdy Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová a Jaroslav Bába. V neděli se pak seriál přesune do Birminghamu. Ve startovkách tamní Aviva Grand Prix figurují po boku slovutných soupeřů Denisa Rosolová, Jiřina Ptáčníková a Petr Frydrych. Hlavní program obou mítinků lze sledovat živě na programu ČT 4, a to dnes od 20 a v neděli od 19 hod.
Startovní listiny (a v budoucnu i výsledky) mítinků v Paříži a Birminghamu

V sobotu se v Madridu uskuteční mítink kategorie IAAF World Challenge, kam patří i Zlatá tretra Ostrava. I zde má česká atletika své zastoupení, konkrétně v Janu Marcellovi, Lucii Škrobákové a Jarmile Klimešové. Webové stránky závodu slibují mj. živý internetový přenos v rozmezí 19 – 22 hod.

V neděli dopoledne si budou v turecké Burse rozdělovat tituly a medaile nejlepší evropští vrchaři. Do místa dění odcestovala nakonec dvanáctičlenná skupina českých běžců čítající čtveřici mužů (Havlíček, Voják, Brýdl, Krupička), stejný počet žen (Schorná, Skalníková, Metelková, Sekyrová), juniorku Hinterholzingerovou a juniory Trávníčka, Ondráška a Janů.
Web závodu 

Adam Pražák

Vytisknout