přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. srpna 2010, 10:52

Víkend ve znamení bitev o diamanty a Velkých Cen

Světová elita zamířila do Londýna, kde se v pátek a v sobotu uskuteční dvojjediný mítink Diamantové ligy, kde mají atleti poslední šanci vylepšit své skóre před závěrečnými podniky prestižního seriálu.

Dnes večer se v britské metropoli představí dvojice českých reprezentantek, ovšem jen jedna z nich bude bojovat o body. Půlkařku Lenku Masnou totiž čeká v předprogramu souboj s povětšinou domácí konkurencí a hlavní závod na 800 m je už bez její účasti plánován na sobotu. Zcela jiný případ je Barbora Špotáková. Jedna z ambasadorek Diamantové ligy se pokusí navýšit své vedení v průběžném pořadí oštěpu a v sektoru se utká jak se svojí největší konkurentkou v rámci seriálu, Američankou Pattersonovou, tak s německými soupeřkami Stahlovou a Obergföllovou, které ji porazily na evropském šampionátu.      

Ve startovní listině sobotní části Aviva Grand Prix pak evidujeme další čtyři česká jména. Petra Svobodu čeká dvojkolová soutěž běhu na 110 m př. s borci ze zámoří i nejlepšími Evropany. Zuzana Hejnová se na delších překážkách znovu utká mj. s mistryní Evropy Anťuchovovou, výškař Jaroslav Bába má poslední příležitost dosáhnout na body v konkurenci např. Rusů Šustova či Uchova. V trochu jiné situaci pak je Jiřina Ptáčníková, jejíž disciplína už v rámci Diamantové ligy vyčerpala šest závodů a čeká ji už jenom finále za týden v Curychu. Mítink v Londýně tak může být pro závodnice brán jako generálka před bojem o konečné pořadí. Ve většině ostatních disciplín však stále je o co bojovat, a tak se v Londýně můžeme těšit na vypjaté souboje.

Řadu špičkových závodníků je však možné zahlédnout i na domácích závodech. Dobrou příležitostí jsou k tomu například Zentiva - Velká Cena Nového Města nad Metují (seznam přihlášených) nebo Velká Cena Jihlavy. Závodníkům do 19 let je zase určen tradiční mítink Mladá Evropa

Adam Pražák

Vytisknout