přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. června 2010, 16:51

Víkend s třetí Diamantovou ligou a druhou českou extraligou

Dnes v Oslu pokračuje prestižní seriál IAAF a opět při tom nebudou chybět čeští atleti. Na sobotní nižší soutěže naváže v neděli extraliga na pražském Strahově. Ve stejný den proběhnou i mítinky v Rabatu a Bydhošti.

Čtveřice českých reprezentantů uvidíme za několik desítek minut při pokračování Diamantové ligy. Na stadionu Bislett v norském hlavním městě se podle startovní listiny představí od 17:50 v tyči Michal Balner. Druhým zástupcem v technických disciplínách bude oštěpař Petr Frydrych, jehož soutěž začne dvacet minut po osmé. Svěřenec Jana Železného bude mít šanci poměřit síly s ambasadory seriálu, domácím Thorkildsenem a Finem Pitkämäki. Na ovále uvidíme při čtvrtce Denisu Rosolovou ve 20:04 a být při posledním závodě mítinku dostane šanci Jakub Holuša, míli uzavírá program ve 21:50.
Více k DL v Oslu zde.

K obhajobě týmových titulů vykročili před dvěma týdny ženy USK Praha a muži AK Kroměříž. Vysokoškolačky budou moci v druhém kole základní části využít domácího strahovského prostředí, potvrdit roli favorita budou jistě chtít i kroměřížské dresy. Po úvodním ostravském dílu extraligy došlo k revizi výsledků, následkem čehož si prohodily pořadí ženské týmy Olympu. Původně třetímu, pražskému, nebyly započítány body, na které měl nárok, a tak přeskočil ten brněnský – opravené bodové pořadí viz Zaostřeno na. Letošní extraligovou premiéru si na stadionu Evžena Rošického odbudou mj. dva reprezentanti, jimž se příliš nevydařil vstup do sezony při Diamantové lize, diskařce Věře Cechlové v Dauhá a výškaři Jaroslavu Bábovi v Šanghaji. Útoky na limit pro mistrovství Evropy však čekejme nejen od nich.
Více k extralize v Zaostřeno na.

Nedělním vrcholem v zahraničí by měl být mítink Mohameda VI. v marockém Rabatu, jenž je součástí seriálu IAAF World Challenge. Startovní listinu v tuto chvíli neznáme, ale ze stránek pořadatelů vyčteme alespoň některé z hvězd. Jistě lákavý bude jamajsko-americký souboj na stovce mezi Shelly-Ann Fraserovou a Carmelitou Jeterovou. Dále jen namátkou: v dálce startuje Dwight Phillips, na půlce Abubaker Kaki, na stýplu Kemboi s Mateelongem a Mekhissi-Bennadadem.
Stránky mítinku zde.

Atleticky vytížené polské město Bydhošť ožije Enea Cupem, mítinkem Premium EA. Také zde zatím neznáme startovní listinu, víme ovšem o třech mistrech světa. Americký koulař Christian Cantwell se sem přesune po Diamantové lize, v níž po prvním mítinku vede se 4 body, a změří síly s Tomaszem Majewským. Další dvě světové šampionky budou doma, tyčkařka Anna Rogowská a kladivářka Aneta Wlodarczyková. Polským hrdinou by měl být v Bydhošti také diskař Piotr Malachowski.
Stránky mítinku zde.

 

Michal Procházka

Vytisknout