přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. září 2010, 18:05

Víkend s Talance, Bydhoští a Hodonínem

Z českého pohledu budou nejzajímavější mítink vícebojařské challenge ve Francii a juniorský PMEZ v Polsku. Domácímu programu dominuje mezistátko na jihu Moravy, po celé republice proběhne několik zajímavých mítinků.

Zářijové Talance málokdy zaujme nadprůměrnými výkony, rozhodující úlohu však pravidelně hraje v celoročním vícebojařském seriálu IAAF. Ač jsou ještě na programu tři akce, které do challenge patří, boj o čelo se odehraje především (nebo i zcela) o tomto víkendu. (Viz také Téma týdne.)


Sedmá z ME Klučinová a sedmnáctá Cachová se budou prát o celkovou pozici v challengi - foto: www.graf.cz

A jak to v předvečer vypadá? Našlápnuto mají nejlépe Romain Barras a Jennifer  Oeserová. Francouz bude na domácí půdě hájit svou pozici a největšími soupeři mu budou patrně Holanďan Sintnicolaas a Bělorus Kravčenko, kteří mají za Barrasem nejlepší průměry.
Němka Oeserová na startovce nefiguruje a může jen na dálku sledovat, zda ji skolí největší soupeřky Ukrajinka Dobryňská nebo Ruska Černovová. Příjemná čtvrtá pozice Elišky Klučinové se pravděpodobně zhorší, avšak česká rekordmanka má možnost si svůj průměr ve Francii vylepšit. Pěkné celkové umístění může vybojovat také druhá česká zástupkyně Kateřina Cachová.
Více o Talance a celé challenge 2010 zde.

Polská Bydhošť hostí v sobotu klubový pohár týmových šampionů do 19 let. Možnost reprezentovat si vybojovali juniorky AK Olymp Brno, které obhajují loňskou bronzovou pozici, a Sokola Opava, jenž v soutěži nahradil před rokem čtvrtou pražskou Slavii. (Článek z PMEZ juniorů 2009 v Moskvě je zde.)
Více o akci zde.

Hlavní reprezentační akcí na našem území bude mezistátní utkání do 15 let. Žactvo se bude v Hodoníně snažit zopakovat loňský výsledek ze slovenské Dubnice, kde slovenský tým předčila obě naše družstva. (Článek z MU „15“ 2009.)
Propozice naleznete zde.

To však rozhodně není na domácích oválech vše. Po oba dny proběhne v Ústí nad Orlicí desetiboj, jenž se pyšní označením nejstarší závod na dráze u nás. V sobotu se uskuteční Hvězdné házení v Domažlicích s příslibem účasti reprezentantů, v poslední letech se totoéž dařilo také nedělní Velké ceně Prostějova, což potvrzuje předpokládaný start překážkáře Svobody. A sluší se také připomenout jeden běh mimo dráhu, konkrétně sobotní Kladenský maraton, který si postupně získává na prestiži.

Propozice k víkendovým akcím naleznete zde: sobotaneděle.

Michal Procházka

Vytisknout