přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. července 2010, 15:27

Víkend s extraligou, diamanty a ME do vrchu

Atletický víkend dnes načíná mítink v Madridu. Zítra uvidí top atletiku v podobě Diamantové ligy Eugene, doma je na programu především extraliga v Pardubicích. Víkend uzavře evropský šampionát vrchařů.

Na dnešním mítinku IAAF World Challenge v Madridu by se podle zveřejněné listiny měla představit Jiřina Ptáčníková. Jinak startovka obsahuje řadu hvězd, vypíchnutí určitě zaslouží ohlášený návrat belgické výškařky Tii Hellebautové, olympijské vítězky z Pekingu.
Startovní listina a další informace


Madrid uvidí comeback Hellebautové - foto: www.graf.cz

Zítra se na pardubickém stadionu Míru odehraje poslední, třetí díl nejvyšší domácí soutěže družstev. Půjde v prvé řadě o to, kterých sedm týmů v obou kategoriích si zajistí účast při mistrovství ČR ve Vyškově 4. září. Body ze základní části se nebudou dále přenášet, takže o všem podstatném rozhodne až finálový závod na Moravě. Postupové karty jsou do značné míry rozdány, náboj však závodům na východě Čech nepochybně dodá příležitost pro plnění limitů. Určitě najdeme ještě několik jmen, kterým zatím ME v Barceloně uniká mezi prsty, návrat do sektoru plánuje po zranění výškařka Iva Straková. Ale nejen dospělí budou mít svou šanci, o tu doslova poslední hrají atleti do 19 let, jimž se uzavírá možnost plnění limitů jen den po Pardubicích. Takové možnosti mají pochopitelně i v nižších soutěžích, jež jsou rovněž na programu v sobotu po celé republice.
Stav extraligy po dvou kolech (a další info)
Propozice dalších soutěží družstev

Na šestý díl Diamantové ligy míří do Eugene ve státě Oregon z českých atletů Barbora Špotáková, jejíž soutěž by měla začít ve 22:31 našeho času. „V úterý jsem se vrátila z Nymburka a ještě včera jsme měli jeden kvalitní trénink v Praze. Jsem sice docela hodně unavená, ale potřebovala jsem přitrénovat, protože nyní mě čekají v podstatě jen samé závody,“ popsala svěřenkyně Rudolfa Černého včera své aktuální rozpoložení před dnešním odletem do USA. „Doufám, že si v letadle trošku odpočinu, i když musím říct, že tento typ odpočinku v dopravních prostředcích moc „neumím“. Ohledně výkonu v Eugene, tak v podstatě nevím, co mohu od sebe očekávat, ale nejedu tam pro nějaký super výkon, jako spíše pro dobré umístění, abych nasbírala body,“ přiznala Špotáková.
Startovky, výsledky

Po oba víkendové dny bude probíhat mládežnický mítink v německém Mannheimu. Podle našich informací by se na něm měli představit překážkáři Lukáš Haloun, nominovaný na MS, a Michal Brož, jenž o start v Monctonu usiluje. Další junioři budou bojovat o účast na vrcholu doma.
Startovka a další informace

Poslední, ale významem nikoli nejmenší víkendovou akcí je nedělní mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se uskuteční v Saparevě Banje nedaleko bulharského hlavního města Sofia. Českou výpravu naleznete zde. Stránky akce pak zde.

Michal Procházka

Vytisknout