přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Víkend plný atletiky

Na víkend připravujeme online zpravodajství z vícebojařského mítinku v Tallinnu a přineseme vám informace i z dalších akcí.

V sobotu odpoledne začíná šedesátkou estonský sedmiboj a v něm světový rekordman a olympijský vítěz Roman Šebrle. Nenechte si ujít online zpravodajství s průběžnými výsledky po každé disciplíně.

Skutečně „nadupaný“ mítink se koná v Arnstadtu. Ve špičkové světové konkurenci sledujme výkony výškařů Jaroslava Báby, Svatoslava Tona a Ivy Strakové.

Mezinárodní mítink s velice zajímavým obsazením čeká na diváky v pražské Stromovce v hale Otakara Jandery. Přihlášeni jsou např. Martina Darmovzalová, Tomáš Dvořák či Remigius Machura. Ale "velkých" jmen je mnohem více. První startovní výstřel zazní ve 14 hodin.

V německém Stuttgartu čekáme útok na světový rekord na 3000 m žen. Pokusí se o něj Berhane Adereová. Z našich závodnic se těšme na Lenku Ostravskou, která půjde osmistovku, ale hlavně na Denisu Ščerbovou v dálce. Vede letošní tabulky výkonem 632 cm. O kolik se v silné konkurenci zlepší?

A další akce? Z těch, ve kterých bude mít ČR zastoupení, jmenujme Bergen, kde se představí Lucie Martincová na 60 m př. Pod širým nebem poběží naopak Petra Kamínková. V Holandsku se postaví na start svého 4. maratonu v životě.

Během nedělního odpoledne vám zprostředkujeme snad napínavý, ale doufejme, že hlavně radostný závěr sedmibojařského mítinku v Tallinnu.

Ve španělském Cáceresu bude startovat družstvo AK Kroměříž v sestavě Róbert Štefko, David Gerych, Pavel Faschingbauer, Jan Bláha, Jan Kreisinger a Ondřej Horák. Koná se zde PMEZ v přespolním běhu a naši běžci by se rádi umístili do osmého místa.

Navštívíme také Bukurešť. Zde se rozloučí s atletickou kariérou výškařka Monika Lagarová. My však budeme mnohem zvědavější na výkony Barbory Lalákové a Romany Dubnové, která může rázně promluvit do nominace na HMS v Moskvě.

A v neposlední řadě budou v neděli v Praze na Strahově skákat Štěpán Janáček, Kateřina Baďurová a Jiřina Ptáčníková.

David Klempíř

Vytisknout