přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Vícebojařský mítink v Arles se Šebrlem, Karasem a Hejnovou

Tento víkend probíhá ve francouzském Arles vícebojařský mítink. Na startu jsou i Roman Šebrle, Josef Karas a Michaela Hejnová.

Po prvním dnu desetiboje vede ve francouzském Arles světový rekordman Roman Šebrle, který prozatím nasbíral 4 292 bodů. Další český reprezentant Josef Karas se drží na čtvrté pozici se 4 128 body. Na druhé příčce je Tunisan Dhouibi Hamdi, třetí Fin Ojaniemi. Závody bohužel poznamenal silný vítr.

Běh na 100 metrů sice přinesl pro mnohé závodníky kvalitní časy, které byly ovšem bohužel poznamenané silným větrem. Roman Šebrle zaběhl stovku za 10.79 sekundy, s podporou větru 8,0 m/s. Josef Karas doběhl v čase 10.93, ale i v jeho běhu hrál roli silný vítr. V dálce se Šebrlemu dařilo, ve třetí sérii dolétl na hranici 7.57 metru při větru 5,7 m/s, v kouli pak předvedl výkon těsně za patnáctimetrovou metou - 15.08 metru. Ve výšce se mu podařilo přenokat 201 centimetrů. Poslední disciplínu prvního dne - běh na 400 metrů zvládl za 49.79.

Sedmibojařka Michaela Hejnová je v průběžném pořadí po prvním dnu na patnácté příčce, když nasbírala 3 299 bodů, ale ani ona se na překážkách a dvoustovce nevyhnula silnému větru.

I v případě, že se českým vícebojařům podaří nasbírat dostatek bodů pro splnění limitu na mistrovství Evropy v Göteborgu, nebude moci být takový výkon právě kvůli nedovolené podpoře větru v daných disciplínách uznán.Průběžné výsledky můžete sledovat zde.

 

Karolína Farská

Vytisknout