přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. ledna 2011, 19:29

Vícebojařský Chance decathlon team meeting pro Helceleta a Ogrodníkovou

Poslední závod, v němž měli přední čeští vícebojaři šanci promluvit do nominace pro halové mezistátní utkání, vyšel nejlépe Adamu Sebastianovi Helceletovi a Nikol Ogrodníkové.

Vloni ještě junior Adam Sebastian Helcelet vstoupil do sezony opravdu rázně. Na Chance decathlon meetingu, který se konal o víkendu v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce, si poradil s téměř kompletní českou špičkou a nasbíral v halovém sedmiboji výborných 5784 bodů. Druhý v pořadí, František Staněk z USK Praha, na něj ztratil bezmála tři sta bodů. Třetí skončil Staňkův oddílový kolega Adam Pašiak (5436 b).


Adam Sebastian HelceletZávod mužů měl v porovnání s minulými ročníky daleko vyšší úroveň, byla to docela peprná soutěž, i když bylo znát, že výkonnost vícebojařů je tu a tam ještě trochu jalová, což je v tomto termínu pochopitelné, a bude ji třeba ještě dobrousit. Helcelet předvedl velmi dobrý výkon a pokud by přidal ještě nějakých sto bodů, mohl by mít šanci dostat se na mistrovství Evropy,“  hodnotil šéftrenér ČAS Tomáš Dvořák, který se může opřít i o svoji minulost excelentního vícebojaře.

Ženská soutěž byla z hlediska výkonnosti slabší, a to i proto, že naše současná jednička v této disciplíně, Eliška Klučinová z TEPO Kladno, splnila, co dříve avizovala její trenérka, a nastoupila jen do úvodních tří disciplín z pěti. Všechny však po výkonech 8.87 (60 m př.), 1.75 (výška) a 13.44 (koule) vyhrála. Po jejím odstoupení ovládla soutěž s 3675 body bývalá medailistka z MEJ 2007 Nikol Ogrodníková (Vítkovice).  Krok s ní držela jen Jitka Moudrá z Olympu Brno, jež nasbírala o osm desítek bodů méně, třetí byla již s větším odstupem Žaneta Václavková (Sokol Královské Vinohrady).

Svými výkony na mítinku měli závodníci poslední příležitost promluvit do nominace na mezistátní utkání, které se uskuteční za necelé dva týdny ve francouzské Remeši. Národní tým se tam vedle domácích reprezentantů utká s Brity, Španěly a Nizozemci.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout