Vícebojařské mezistátko v poločase

sobota 27. ledna 2018
První den soutěží mají za sebou naši reprezentanti v rámci mezistátního utkání ve vícebojích ve španělském Madridu. Mužská sestava drží druhé místo, juniorky skončily třetí a junioři figurují na průběžném pátém místě.

Mužská soutěž má za sebou úvodní čtyři disciplíny a naši vícebojaři přenocují na druhé příčce se ziskem 9505 bodů. Na vedoucí Francouze (9536 b.) ztrácejí jednatřicet bodů. Třetí Poláci (9502 b.) zaostávají za našimi borci o pouhé tři body. Již s větším odstupem jsou na čtvrtém místě domácí Španělé (9204 b.) a na chvostu jsou Britové (9038 b.).

Pěkný pohled je i na průběžné individuální pořadí, kde vede Adam Sebastian Helcelet, jenž zatím posbíral 3298 bodů.  Zdatně mu sekunduje i třetí Jan Doležal, který má na svém kontě 3224 bodů. Mezi naše reprezentanty se vklínil pouze Francouz Ruben Gado (3244 b.). Marek Lukáš figuruje na patnácté pozici (2983 b.) a mladík Ondřej Kopecký je dvacátý (2880 b.).

Juniorky bronzové

Svůj závod již mají za sebou juniorky a naše reprezentantky v něm obsadily třetí místo se ziskem 7941 bodů. Vítězkami mezistátního utkání se staly Polky, které posbíraly 8169 bodů. Přes osm tisíc se dostaly také druhé Britky. Jejich součet činil 8038 bodů. Naopak za Českou republikou zaostaly čtvrté Francouzky (7728 b.) a páté Španělky (7521 b.).

K celkovému prvenství polských juniorek výrazně přispěla Adrianna Šuteková, která individuálnímu pořadí jasně dominovala se ziskem 4326 bodů. Ovšem hned na stříbrné příčce se umístila Jana Novotná. Svěřenkyně Dany Jandové posbírala celkem 4077 bodů (8.81-176-11.88-576-2:24.06). Třetí skončila Britka Holly Millsová (4022 b.). Druhou nejlepší českou zástupkyní byla sedmá Tereza Elena Šínová, která zapsala na konto českého týmu 3864 bodů (8.76-170-11.00-574-2:30.90). Anna Kerbachová absolvovala pouze čtyři disciplíny a do závěrečné osmistovky již nenastoupila

Čeští junioři jsou stejně jako muži v poločase svého klání a zatím to na obhajobu loňského triumfu nevypadá, jelikož figurují na pátém místě se ziskem 5451 bodů. Na čtvrté Španěly (5554 b.) ztrácejí téměř sto bodů. Po čtyřech disciplínách vedou Francouzi (5917 b.) před Poláky (5793 b.) a Brity (5590 b.). Individuálnímu pořadí prozatím jasně vévodí francouzský favorit Makenson Gletty s 3070 body. Následují ho druhý Polák Alexy Boron (2936 b.) a třetí Brit Joel McFarlane (2868 b.). Nejlepším českým závodníkem je devátý Lukáš Kuthan (2742 b.) Jan Rejha (2709 b.) a Vojtěch Adamec (2686 b.) se zařadili na třinácté a čtrnácté místo.