přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. srpna 2004, 16:31

Vícebojařka Hejnová chce v silné konkurenci osobní rekord

Jako vůbec první atletka v dresu českého týmu se v Aténách představí sedmibojařka Michaela Hejnová, které dosavadní průběh sezóny připravil řádnou porci smůly.


Foto: F. Macák
Vzhledem ke své životní formě mohla mít splněna nominační kritéria na olympiádu už dávno. Osud jí ale napínal až do poslední chvíle. Při prvním pokusu o zdolání limitu, na mítinku EAA ve vícebojích ve slovinském Mariboru (22.–23. května), chyběly Hejnové adekvátní soupeřky. Ve francouzském Arles (5.–6. června) se vypjala k fantastickému výkonu a v dvoudenním zápolení nasbírala 6147 bodů. Výkon se jí ale pro nepovolenou sílu větru u některých disciplín nemohl počítat. Na Superlize EP v Hengelu (3.–4. července) ji trápily zdravotní potíže, navíc pro přešlapy nezaznamenala jediný platný pokus v dálce. A tak jí zbývala poslední příležitost, mistrovství republiky ve vícebojích konané třetí červencový víkend v Hradci Králové.
Na čtvrtý pokus se jí smůla z pat už odlepila. V regulérních podmínkách si vytvořila osobní rekord, když nasbírala 6065 bodů, o 15 více, než vyžadoval olympijský A-limit. Pernou přípravu na olympijské hry zakončila Hejnová minulé úterý. Od té doby „dolaďovala“ a v pondělí 16. srpna nasedla na palubu linkového letadla Praha–Atény. Cílem, který si pro olympiádu vytyčila, je především výkon: „Doufám, že si udělám osobák,“ prohlásila. A umístění? „Netroufám si odhadnout. Letos je víceboj velmi vysoko. Bude záležet na každém bodíku. Udělám, co budu moci,“ uzavřela čtyřiadvacetiletá Hejnová. Dvoudenní zápolení v sedmiboji vypukne v pátek 20. srpna v 8.30 hodin SEČ sprintem na 100 m překážek, závěrečný běh na 800 metrů je na pořadu o den později ve 20.40.

Více informací k OH 2004 v Aténách v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement, Adam Pražák

Vytisknout