přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. ledna 2005, 11:55

Vícebojaři znají nominaci na mezistátní utkání

Příští víkend se české národní týmy mužů a žen představí na mezistátním utkání v Clermont Ferrand proti výběrům Velké Británie, Španělska, Nizozemí a domácí Francie.

Výbor ČAS včera schválil návrh nominace České republiky. Oporou celku mužů v sedmiboji by měl být dvacetiletý Petr Svoboda. Závodník pražské Dukly s výkonem 5656 bodů vládne evropským tabulkám této sezony. Jeho oddílový kolega Tomáš Janků si po nedokončeném sedmiboji před dvěma týdny při pražském přeboru bude chtít spravit chuť na mezinárodní scéně. Liberecký Milan Kohout odcestuje do Francie jako úřadující vicemistr republiky v desetiboji. Nejmladší člen družstva mužů Lukáš Patera je jediným pamětníkem loňského pětiutkání v Nizozemí, kde čeští sedmibojaři skončili čtvrtí. Vylepšit toto umístění se národní tým ve Francii pokusí pod vedením Tomáše Dvořáka.

V sestavě družstva pětibojařek chybí obě ze sester Hejnových i Denisa Ščerbová, stejně jako v celku mužů pamatuje utkání z roku 2004 jen jedna závodnice. Petra Šindelářová loni v Zuidbroeku obsadila patnáctou pozici a přispěla ke konečnému třetímu místu družstva. Osmadvacetiletá Renata Horáková má zkušenosti z Evropského poháru ve vícebojích na dráze. Vynikající překážkářka Alena Rücklová při svém loňském startu v sedmiboji nasbírala 5187 bodů. Kvarteto pětibojařek doplní talentovaná Eliška Klučinová, šestnáctiletá závodnice TEPO Kladno.

Do konečného pořadí družstev v Clermont-Ferrand se započítávají výkony tří nejlepších závodníků z každého týmu. Mezistátní utkání hodně napoví v bojích o nominaci na blížící se halové mistrovství Evropy. Pro soutěž sedmibojařů v Madridu zůstává pět volných míst, která obsadí borci podle výkonnosti v této sezoně. Ve stejném termínu (5. až 6. února) se v estonském Tallinu uskuteční populární Erki Nool Cup.

Nominace ČR na MU v halových vícebojích:
Muži – Kohout Milan, Patera Lukáš, Svoboda Petr, Janků Tomáš
Ženy – Horáková Renata, Rücklová Alena, Šindelářová Petra, Klučinová Eliška

Tomáš Klement

Vytisknout