přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. ledna 2011, 15:45

Vícebojaři se chystají na napínavý boj o nominaci

O víkendu se v hale Otakara Jandery ve Stromovce uskuteční Chance decathlon team meeting, který pro vícebojaře představuje poslední šanci promluvit do nominace na mezistátní utkání.

Velký souboj se očekává především mezi muži, kde je s výjimkou Romana Šebrleho a Jaroslava Hedvičáka zastoupena kompletní česká špička. „Samozřejmě bychom mohli udělat nominaci i na základě výhradně loňských výsledků, ale důležitá je pro nás i aktuální výkonnost. Nečekám o víkendu vzhledem k časnému termínu žádné zázraky, výsledky z mítinku však mohou ledacos napovědět,“ prohlásil šéftrenér ČAS Tomáš Dvořák.

V ženské kategorii je situace odlišná a to kvůli pravděpodobné absenci tradičních opor. Halová národní rekordmanka Denisa Rosolová se chce i v zimě věnovat výhradně své nové disciplíně, čtvrtce, v níž cítí naději na úspěch při březnovém HME, Jana Korešová v současné době bere antibiotika, které ji omezují v tréninku, a cítí se nemocí oslabená. „U ní visí nad startem při mezistátním utkání ještě otazník, ale určitě nebudu chtít ohrozit její zdraví,“ říká trenérka Martina Blažková.

Ze čtveřice, která nás na MU reprezentovala vloni, se tak najisto počítá jen se dvěmi závodnicemi, a sice se Zuzanou Hejnovou a Eliškou Klučinovou. A to i přesto, že ani jedna se v přípravě nevyhnula zdravotním problémům. Hejnová prodělala po návratu ze soustředění „tradiční“ virózu, Klučinová si na podzim dala vynucenou měsíční pauzu kvůli nataženým vazům v kotníku. „Máme kvůli tomu tréninkové manko, a tak o víkendu půjde jen tři disciplíny,“ upřesnila Blažková.

Kdo by mohl tým pro MU doplnit? Další úspěšná vícebojařka z loňského ME Kateřina Cachová to nebude, protože se v první fázi halové sezony chystá zaměřit především na vypilování skoku vysokého. „Měla jsem v něm vloni výkyvy, proto chci stabilizovat techniku na výškařských mítincích,“ prohlásila svěřenkyně Michala Buzka s tím, že pokud víceboj v halové sezoně vůbec půjde, tak jedině na jejím konci.

Vzhledem k mezistátnímu utkání se tak otevírá prostor dalším závodnicím. Favoritkami jsou v tomto ohledu především Nikol Ogrodníková, která se chystá navázat na své úspěchy v této disciplíně z mládežnických kategorií, a Jitka Moudrá, stříbrná medailistka z loňského MČR. Definitivu však přinese až 17. leden, kdy se uzavírá nominace. Mezistátní utkání, v němž se český výběr utká s domácími Francouzi, dále Brity, Španěly a Nizozemci, se uskuteční o necelé dva týdny později v Remeši. 

Adam Pražák

Vytisknout