přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. ledna 2009, 15:10

Vícebojaři odrazili do Španělska

Osmička českých účastníků dnes dopoledne odletěla spolu s doprovodem na mezistátní utkání, které proběhne o víkendu ve španělské Zaragoze. Hlavní postavou výpravy je Denisa Ščerbová-Rosolová.

Tradiční střetnutí pěti zemí proběhne v pátém největším městě země za Pyrenejemi. V Zaragoze (napůli cesty mezi Madridem a Barcelonou) české čtveřice vyzvou kromě domácích také britské, francouzské a nizozemské výběry.

Ženský pětiboj je na programu v neděli, jednoznačnou favoritkou je podle osobních rekordů Denisa Rosolová. „Pokud budou holky závodit stejně jako vloni, tak jsem přesvědčený, že vyhrají,“ dodává k tomu výhled ženského družstva šéftrenér Václav Fišer. „Otázkou však je, jak na tom bude Jana Korešová, která měla problémy s kolenem,“ varuje však před přílišným optimismem celkového týmu, v němž by měly o post započítávající se trojky bojovat Eliška Klučinová a Kateřina Konvalinková. „Musím říci, že jsem docela nervózní, pro mě to jsou první ostré závody,“ nechala se před odletem slyšet Rosolová. „Nevím, co čekat. Závodila jsem sice už v Otrokovicích, ale tam jsem nebyla schopná se ani v dálce ani ve výšce trefit do rozběhu. Na to ty výkony nebyly špatné,“ uvedla dále česká halová rekordmanka. „V Zaragoze se těším hlavně na dálku. Mým cílem je co nejvíc se přiblížit českým rekordům ve víceboji i v dálce,“ potvrdila.
O druhou příčku individuálně by se měly s Korešovou poprat domácí Peinadová, Francouzka Nana Djimouová nebo Britka Clementsová. Podle propočtů šéftrenéra Fišera by v týmech měly Češky obhájit loňský triumf bez větších problémů, vyrovnaný boj se čeká o druhé místo mezi Španělkami, Francouzkami, zasáhnout by do něj mohly i Britky.

Složitější je výhled mezi muži, chybí opory Sajdok i Karas. „Kluci to budou mít o dost těžší. Adam Nejedlý nicméně vypadá dobře, letos si utvořil osobák. Pavel Baar sice víceboj ještě nešel, ale soudě podle výkonů v jednotlivých disciplínách by na tom také neměl být špatně,“ vypočítává Fišer. „Zbylí dva závodníci (Adam Pašiak a František Staněk) jsou spíše tyčkaři než vícebojaři a uvidíme, jak se s tím poperou,“ zhodnotil výhled mužské čtveřice šéftrenér. Faktem je, že mezi individuální favority se žádný z českého kvarteta nepočítá. Tuto roli by měli plnit lídři týmů - „starší z Gonzálezů“ Oscar (Šp.), El Fassi (Fr.) nebo Martineau (Niz.). Stěží mohou čeští sedmibojaři myslet na druhou příčku – ta jim unikla loni jen kvůli menšímu počtu lepších umístění než Britům. Podle Fišerových odhadů to bude boj o čtvrtou pozici (loni v Sheffieldu chybělo Nizozemsko). Prvenství by mělo zůstat domácím, jediným vážnějším soupeřem se jeví podle tabulek Francouzi.

Další informace najdete v Zaostřeno na…

Michal Procházka

Vytisknout