přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. ledna 2012, 15:23

Vícebojaře posílí Šebrle, ženy se znovu opřou o Hejnovou

Mezistátní pětiutkání ve vícebojích hostí o víkendu hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Poprvé od roku 1999 posílí družstvo mužů evropský rekordman v sedmiboji Roman Šebrle, ženský tým povede sedmá z loňské Paříže Zuzana Hejnová.

Ve Stromovce se v sobotu a neděli střetnou domácí vícebojaři s výběry Velké Británie, Francie, Španělska a Nizozemska. Největším tahákem dvoudenního programu bude bezpochyby start bronzového sedmibojaře z posledních dvou halových mistrovství Evropy Romana Šebrleho, přestože od své účasti tolik nečeká. „Myslím, že to bude z mé strany ještě hodně syrové,“ uvedl svěřenec Dalibora Kupky.

„Letos jsme totiž kvůli olympiádě pojali přípravu výrazně jinak než vloni, kdy jsem byl v tuto dobu odpočatější, což se projevilo i na rychlosti. Víkendové závody tak pro mě budou spíš rozzávoděním a přípravou na domácí šampionát ve vícebojích, který je o dva týdny později a kde by to z mé strany mělo být výrazně lepší,“ přiblížil své současné rozpoložení Šebrle. Jedním dechem však dodal: „Ale mezistátní utkání nijak nevypouštím už proto, že zde nezávodím jen za sebe, ale je potřeba udělat maximum pro úspěch týmu.“

A družstvo mužů má co obhajovat, loni totiž mezistátko vyhrálo. Nejvíce k tomu přispěl individuální vítěz utkání Adam Sebastian Helcelet, který v nominaci nechybí ani letos, stejně jako před rokem pátý František Staněk a devátý Adam Nejedlý.

Očekávanou oporou ženského týmu by měla být sedmá žena pětiboje na halovém mistrovství  Evropy v Paříži Zuzana Hejnová, ačkoli o svém předpokládaném výsledku hovoří s otazníky. „Vcelku se těším, i když vůbec nevím, co od sebe mám čekat. Byly jsme dlouho v Africe, kde jsem nabírala objem. V tretrách jsem byla zatím pouze třikrát, takže nemám představu, jak jsem na tom rychlostně. Techniky jsem nestíhala už vůbec,“ přiznala svěřenkyně Martiny Blažkové a hned také vysvětlila proč.

„Dlouho jsem nevěděla, zda na utkání budu vůbec závodit. Rozhodnutí, jak se postavit k sezoně, padlo totiž teprve nedávno. Ale věřím, že to mám zažité z minulosti a podám slušný výkon,“ doufala překážkářka, která se vloni v hale věnovala pětiboji namísto dřívější doplňkové čtvrtky.

Na utkání před rokem v Remeši byla Hejnová jasnou českou jedničkou, když podlehla pouze pozdější evropské šampionce Naně Djimouové. K druhému místu dovedla také družstvo, z něhož však zůstala pro letošek jako jediná. Kvartet s ní tentokrát dotvářejí „ostřílená“ reprezentantka Jana Korešová a její mladší kolegyně Alena Galertová a Markéta Malariková, pro něž bude utkání naopak sběr zkušeností.

Program mezistátního utkání v halových vícebojích startuje v sobotu ve čtvrt na jednu soutěží mužů. Ženy mají přichystaný závod na neděli od 11:40, od jedenácti však již poběží druhý den sedmiboje. Další informace o MU naleznete v rubrice Zaostřeno na.

Michal Procházka

Vytisknout