přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. července 2011, 16:33

Vícebojaře čeká nelehká záchranářská mise v Superlize EP

Mužský i ženský tým se o víkendu v polské Toruni pokusí vybojovat setrvání v nejvyšším patře Evropského poháru ve vícebojích.

Minulý rok se z hlediska českého účinkování v Evropském poháru vícebojařů nesl ve znamení úspěchů. Ženy poprvé v historii dosáhly na druhou příčku v Superlize, muži vybojovali postup mezi elitu. Jenže zejména u vícebojařek platí povzdech - kdeže loňské sněhy jsou?

Z veleúspěšné sestavy vzhledem ke zdravotním problémům Elišky Klučinové a absenci Kateřiny Cachové, která finišuje svou přípravu na ME do 23 let, zbyly jen Jana Korešová a Lucie Ondraschková, přičemž mladé novicky v týmu, Alena Galertová a Kateřina Vodová, zatím nedisponují srovnatelnou výkonností. Z obhajoby předních příček se tak stala záchranářská mise, která může klapnout jen za souhry výjimečně příznivých okolností. „Šance na jejich udržení jsou malé, byla by to spíš z našeho pohledu náhoda a nehoda pro někoho jiného,“ myslí si vzhledem k papírové kvalitě soupeřek šéftrenér Tomáš Dvořák.  

Mezi muži vyhlíží situace o něco nadějněji. „Všichni nominovaní mají na to, aby udělali výkon v rozmezí 7600 a 7800 bodů,“ říká Dvořák na adresu Davida Sazimy, Františka Staňka, Adama Nejedlého a Pavla Baara. „Pokud to bude více, jedině dobře, pokud méně, tak to buď pokazili nebo bylo špatné počasí,“ dodává trojnásobný mistr světa.

Podle posledních zpráv z výpravy, která do dvousettisícové Toruně dorazila včera večer po jedenáctihodinové přepravě autobusem, jíž velmi natáhl zhuštěný provoz na začátku prázdnin a špatný stav polských komunikací, nebylo právě počasí na místě kdovíjak příznivé. Sice nepršelo a vítr na stadionu foukal povětšinou do zad, rtuť na teploměru však stěží dosahovala dvojciferných hodnot.  

Adam Pražák

Vytisknout