přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. července 2011, 21:31

Vícebojař Sýkora na MS do 17 let sedmý

Jiří Sýkora získal pro Česko první body za umístění do osmého místa, Bakalár a překážkářky zůstali před branami finále.

Vícebojař Jiří Sýkora nasbíral ve dvoudenní soutěži celkem 5823 b a od bronzové pozice Brazilce Felipe dos Santose jej dělilo 143 bodů.  Před poslední disciplínou ještě těsně držel čtvrtou příčku, po závěrečném kilometru se i přes osobní rekord 3:00.68 propadl na konečnou sedmou pozici. Závod suverénně ovládl Australan Jake Stein, který dokonce výkonem 6491 b pokořil historické maximum pro dorosteneckou kategorii. Druhý byl s 6127 b Švéd Fredrick Ekholm.

Těsně utekla finálová osmička na stovce sprinteru  Marku Bakalárovi. Ve svém semifinále obsadil po výkonu 10.84 (-2.0) třetí příčku a po srovnání časů s ostatními běhy byl prvním nepostupujícím. Ve finále pak slavil těsné vítězství Jamajčan O´Dail Todd, který časem 10.52 porazil o setinu Japonce Kazumu Oseta.

V semifinále stovky překážek jsme měli hned dvojí zastoupení. Blíže bojům o medaile nakonec byla Lucie Koudelová, která časem 14.07 (-0.7) obsadí konečné jedenácté místo. Karolíně Hlavaté změřili výkon 14.62 (-3.6) a je třiadvacátá. Zlato si pak ve finále vysloužila díky času 13.11 Američanka Trinity Wilsonová.

Koule se podle očekávání stala kořistí Novozélanďana Jacko Gilla, který novým dorosteneckým maximem 24.35 překonal stříbrného Američana Tylera Schultze o rovné čtyři metry!  V dálce zaznamenal  vítězný Číňan Qing Lin 783 cm a přeskočil nejbližšího soupeře,  Švéda Johana Taléa, o 39 cm. Také v ženský oštěp měl přesvědčivou vítězku. To když Němka Christin Hussongová poslala v závěrečné sérii své náčiní do bezmála šedesátimetrové vzdálenosti (59.74). Dorosteneckou mistryní na hladké stovce se stala Američanka Jennifer Maduová (11.57). 

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout