přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. července 2010, 10:25

Vícebojař Štefek na MSJ devátý

O zatím nejlepší výsledek české výpravy na juniorském šampionátu v kanadském Monctonu se postaral desetibojař Michal Štefek.

Michal Štefek byl na MSJ po odstoupení Adam Sebastiana Helceleta osamoceným nositelem praporu českého víceboje. A své úlohy se zhostil velmi zdatně. V dvoudenní soutěži nasbíral celkem 7512 b a o téměř dvě stovky bodů vylepšil svůj nominační výkon a zároveň osobní rekord. Stačilo to na celkově devátou příčku, o pouhé 3 b za bodovanou osmičkou. Zlato získal Francouz Kevin Mayer za 7928 b, před Rusem Škureněvem (7830) a Švédem Nilssonem (7751).

V semifinále skončila cesta soutěží překážkářky Heleny Tomkové. S výkonem 13.83, o šest setin pomalejším než v rozběhu, obsadila v konečném součtu dvanácté místo.

Další čeští atleti se neprobojovali z úvodních kol. V případě čtvrtkaře překážkáře Radka Fischera v tom byl i kus smůly, neboť byl s časem 52.64 prvním nepostupujícím. Koulař Martin Novák neměl v kvalifikaci měřený pokus.

Dnes vstoupí do soutěže překářkářka Eva Jeníková a sprinter Pavel Maslák. Diskařku Jitku Kubelovou čeká v noci na zítřek místního času souboj o medaile. Doufejme, že se pořadatelům podaří vyřešit přetvrvávající problémy s výsledkovým servisem.

Roli hvězd zatím potvrzují sprinteři Dexter Lee z Jamajky a Jodie Williamsová z Velké Británie. Lee se stal prvním borcem v historii, komu se podařilo na MSJ obhájit zlato na stovce, šestnáctiletá Williamsová zase navázala na triumfy z loňského dorostoneckého šampionátu. Oba jsou však teprve v polovině mise, neboť by rádi na dvoustovce zkompletovali zlatý double.

Výsledky (nekompletní)

Adam Pražák

Vytisknout