přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. září 2011, 13:25

Veselý vítězně v Miláně a další výsledky víkendu

Souhrn zajímavých výsledků, které přinesl uplynulý víkend, včetně vítězství Veselého a porážky Rudishy na mítinku v Itálii.

MILÁN

Vítězslav Veselý využil formy, kterou si uchystal na světový šampionát, kde skončil čtvrtý, a na mítinku v Miláně a díky výkonu 80.84 vyhrál soutěž oštěpařů. Kromě něj se za osmdesátimetrovou hranici dostali ještě dva z jeho soupeřů, Ukrajinec Pyatnytsia a Rus Tarabin. Petr Frydrych hodil 75.98 a obsadil pátou pozici. Českou stopu rozšířila nevidomá atletka Mirka Sedláčková, která na patnáctistovce skončila sedmá (5:03.73).   

Největší tahák večera skončil šokem. Na hvězdu mítinku, držitele světového rekordu v běhu na 800 m Davida Rudishu, si vyšlápl teprve sedmnáctiletý Etiopan Mohamed Aman a utnul jeho vítěznou šňůru. Ve finiši jej po výkonu 1:43.50 porazil o sedm setin. „Takové věci se v atletice stávají, musím se s tím vyrovnat. Běžel dobře a mé nohy v dešti nepracovaly dostatečně, podobně jako třeba před dvěma lety v Berlíně. Ale vše je v pořádku, sezona jako celek byla úspěšná a mě teď čeká odpočinek před přípravou na příští rok,“ okomentoval svou porážku Rudisha.

Z dalších disciplín zmiňme třeba trojskok, který vyhrála větrným výkonem 14.94 (+2.4) Ukrajinka Saladuhaová, ve výšce potvrdila pozici letošní jedničky Ruska Čičerovová (196) a triumf na čtvrtce pro sebe ukořistil Jihoafričan Pistorius. Blade Runner, jak se beznohému běžci přezdívá, zvládl okruh za 45.97.

Výsledky 

GATESHEAD

Američan Walter Dix zaběhl působivou stopadesátku v ulicích britského města, když mu časomíra změřila výkon 14.65 (+1.4). Lepší byli v minulosti jen veleslavní Bolt a Gay. Mezi ženami se časem 16.50 (+1.5) blýskla Carmelita Jeterová. Jason Richardson prolétl stodesítkou za 13.16 a Davida Olivera za sebou nechal o dvě desetiny.

LA CORUŇA

Finále chodecké IAAF Challenge ovládli mistři světa, Rusové Valerij Borčin a Olga Kaniskinová. Borčin zvládl desítku za 38.42, v několikavteřinových odstupech jej následovali Číňané Wang Zhen a Chu Yafei. Kaniskinovou (42.38) doprovodily na stupně vítězů Liu Hongová a Němka Melanie Seegerová.

Výsledky

TALENCE

Poslední mítink vícebojařské IAAF Challenge a stejně tak celkové pořadí seriálu ovládla Ruska Taťjana Černovová, která svůj bodový účet doplnila kvalitním ziskem 6679 b. Druhá v Talence skončila Ukrajinka Natalia Dobryňská s 6538 b, třetí Polka Karolina Tyminská (6301). V celkovém účtování Challenge je však předstihla Němka Oeserová.

Mužská soutěž tak kvalitní nebyla, nicméně přinesla drama až do konce, po němž se přední trojice srovnala do 30 b. Zvítězil Belgičan Hans van Alphen s 8200 b. před Estoncem Mikkem Pahapillem (8184) a Nizozemcen Eelcem Sintnicolaasem (8170). Celkovým vítězem seriálu se stal Kubánec Leonel Suárez. 

Výsledky

NICE

Tradiční mezistátní utkání DecaNation ovládli Američané, za nimi se seřadilo Rusko, Německo a Francie. Individuálně se blýskly hlavně domácí hvězdy. Christophe Lemaitre zaběhl stovku za 10.12 (-0.2), Renaud Lavillenie skočil o tyči 582 cm a dálkařce Eloyse Lesueurové změřili 691 cm.

Výsledky  

Adam Pražák

Vytisknout