přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. května 2011, 16:05

Veselý na mítinku v Tegu šestý, padly čtyři výkony roku

V korejském Tegu se konal testovací mítink před mistrovstvím světa, které se tu uskuteční na přelomu srpna a září. Jediný český zástupce Vítězslav Veselý obsadil po výkonu 77.71 šestou příčku.

Příležitost okouknout dějiště světového šampionátu a zazávodit si na stadionu, na kterém se za čtvrt roku budou rozdávat globální tituly, přilákala do Tegu řadu hvězd světové atletiky. Na mítinku kategorie IAAF World Challenge se však před 15 tisíci diváky dařilo jen některým z nich.


A. Felixová - foto: www.graf.cz

Americký překážkář David Oliver za naprostého bezvětří po výkonu 13.14 o dvě setiny vylepšil vlastní nejlepší čas začínající sezony. Další letošní maximum přidala jeho krajanka Allyson Felixová, která svoji první dvoustovku zaběhla za pěkných 22.38 (+0.4). Potřetí se tabulky přepisovaly v ženské výšce, vítězné Číňance Xingjuan Zheng (Sing-ťüan Čeng) a na pokusy druhé Marině Aitovové k tomu stačilo zdolat 194 cm. Poslední do kvarteta výkonů roku přibyl ve stýplu, který výkonem 8:12.08 vyhrál Keňan Hillary Yego.

Překvapivý výsledek se urodil v běhu na 400 m  př., v němž Američan Johny Dutch zdolal časem 49.03 své věhlasnější krajany Bernshawna Jacksona (49.14) a Angela Taylora (49.67). Na hladké čtvrtce závodníkům USA vypálil rybník Japonec Yuzo Kanemaru, druhého Davida Nevilla porazil po výkonu 45.23 o pouhou setinu.

Na sprinterské rovince se po diskvalifikacích Nizozemce Martiny a Američana Edwardse radoval další závodník „hvězd a pruhů“ Walter Dix, jemuž časomíra změřila rovných deset vteřin (vítr +0.3). V ženské variantě téže disciplíny nenašla opět přemožitelku Carmelita Jeterová, tentokrát po bezvětrném výkonu 11.09. Překážky, v nichž také dominovaly Američanky, se staly kořistí Dawn Harperové (12.73/+0.6). Lolo Jonesová přišla o prvenství po kolizi na poslední překážce a doběhla třetí za Kellie Wellsovou.

Česko mělo na mítinku zastoupení v osobě oštěpaře Vítězslava Veselého. Již jistý účastník MS při korejské generálce poněkud zaostal za svým nominačním výkonem z „diamantového“ závodu v katarském Dauhá a po maximu 77.71 obsadil šestou příčku. Zvítězil Polák Igor Janik (82.18), spolu s ním se za 80 metrů dostal již jen Němec Mark Frank (80.45).          

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout