přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Věříme v postup do první ligy

Šéftrenér Václav Fišer věří v postup mužského celku vícebojařů z druhé ligy Evropského poháru ve vícebojích. Ženám by měl patřit střed tabulky první ligy.

Tento víkend se koná Evropský pohár ve vícebojích. České týmy odcestují na dvě různá místa; muže čeká boj o postup z druhé ligy v Mariboru, ženy změří své síly s evropskou konkurencí v Tallinnu.

MUŽI
Po loňském nezdaru na Jaltě, ve které naši vícebojaři nedokončili závod, očekává šéftrenér reprezentace návrat do první ligy. A to i přesto, že se kvůli zranění omluvili Tomáš Dvořák a Martin Gabriel. "Když půjdou kluci na úrovni letošních maxim, nebo mírně pod, postoupíme," říká Fišer. "Je to ale trochu hádání, protože ve druhé lize jsme poprvé a můžeme se orientovat jen podle loňských tabulek této soutěže." Součet tří nejlepších výkonů z kvarteta vícebojařů by měl činit podle odhadů šéftrenéra něco okolo 21500 bodů. "Na to máme a papírově je to výkon na postup," věří šéftrenér. Zraněného Dvořáka a Gabriela nahradí Antonín Vácha a Adam Formánek. V původně psané sestavě zůstává Pavel Baar a jedničkou týmu je již jistý účastník mistrovství světa Josef Karas.

ŽENY
Estonský Tallinn bude letos hostit 1. ligu žen a Superligu mužů. V roce 2006 skončily vícebojařky v první lize šesté a horší by to nemělo být ani letos. "Když budu opatrný v odhadech, obsadí holky zase šesté místo. Když jim to vyjde pěkně, mohly by být třetí," domnívá se Fišer. Oproti loňské sestavě doznala naše výprava jedinou změnu; dálkařku Denisu Ščerbovou nahradila juniorka Eliška Klučinová. Ta si letos výrazně vylepšila osobní rekord na 5844 bodů. Tým zůstává silný. Svůj devátý start v Evropských pohárech absolvuje olympionička Michaela Hejnová, zbývající duo Marie Burešová a Jana Korešová si letos vylepšilo své osobní rekordy mírně nad 5400 bodů.

Více informací naleznete v Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout