přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. dubna 2007, 11:46

Věřím si na rekord!

Překážkářka Lucie Martincová se příští týden vrací ze soustředění v USA. A jak sama říká, nikdy se necítila v lepší formě.

                Foto: Archiv Lucie Martincové

Lucie Martincová se vrací do České republiky ve středu 25. dubna, ale již nyní naší redakci prostřednictvím internetu vzkázala, že je ve velké formě: "Ještě nevím, kdy půjdu první závod, nejspíše extraligu. A ať si v něm klidně doběhnu až poslední, ale čas už mám pro letošek naplánovaný - 13.11 sekund co nejdříve, možná už v tom prvním závodě." Pokud by se to Lucii povedlo, znamenalo by to čas jen o čtyři setiny horší, než je její osobní rekord z roku 2005 a o šest setin horší, než je 10 let starý český rekord Ivety Rudové. "Je tu výborné prostředí pro vrcholový trénink, to pak jde skoro samo. Doufám, že vydrží zdraví a já v létě formu přetavím v co nejlepší výsledky."

Překážkářka Martincová se pět týdnů připravuje na letní sezonu v americké Arizoně. Bydlí a trénuje u polské překážkářky Aurelie Trywianské, která má v USA manžela. "Aurelie je moje výborná kamarádka. Trénuje jí manžel a máme se tu skvěle." K dispozici na atletickou přípravu má Martincová dva stadiony, jeden s povrchem mondo, dále posilovnu, ale také kvalitní stravu: "To je kapitola sama pro sebe," informuje Martincová. "Mají tu každý výrobek snad v pěti provedeních. Když chceš v Americe zůstat štíhlý, není problém tu sehnat potraviny bez tuku, bez cukru, no zkrátka cokoliv." Lucie ví o čem mluví, neboť hned po příletu jí byla doporučena přísná životospráva. "To je fakt. Trywianské manžel mi změřil tuky a vše okolo toho a hned na uvítanou jsem dostala dárek v podobě toho, že bych měla shodit 2-3 kg tuku!"

Domů už se Lucie těší. "To je jasné. Na manžela, na známé, na závody a na stadion na Strahově," říká k tomu. "Ve středu večer už budu na Ruzyni. Příprava tady mi dala strašně moc. Teď už jen tu vytrvalost a hurá do Ósaky."

David Klempíř

Vytisknout