přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. prosince 2005, 13:11

Věra Cechlová Pospíšilová: Vánoce jsou pro mě posvátné

Naše úspěšná diskařka vyráží 9. 12. za svými kolegy na ostrov Lanzarotte. A vrací se až den před Štědrým dnem...

K Vánocům patří nákupní shon a nervy, někteří lidé Vánoce přímo nenávidí...
Já Vánoce miluji, jsou pro mě posvátné. Jsem Češka a křesťanka. Dodržuji tradice a Vánoce jsou pro mě něco jiného, než dárky. I když to k tomu taky patří.

Z Kanárských ostrovů se vracíš až den před Štědrým dnem, už máš dárky nakoupené?
Počítala jsem s tím, takže jsem je koupila s předstihem. Jen na cukroví jsem domluvená s mamkou, že ho letos upeče ona. Na Vánoce pak budeme v Litoměřicích a s manželovými rodiči pak v Ostravě někdy před Silvestrem.

Vybíráš si pro sebe dárky sama, nebo se necháváš překvapit?
Nechávám se překvapit. Není to tak, že bych na něco ukázala a řekla si o to. Ale jak už jsem říkala, Vánoce jsou hlavně o té atmosféře a o příjemné pohodě. Už se těším, jak náš pes zase u stromku přes vrstvy papíru ucítí svůj voňavý dárek a začne to tam celé cupovat (smích).

Bude nějaká oslava Vánoc na Kanárech?
Jedeme tam hlavně trénovat, takže nebude na nějaké poflakování čas, ale asi se jednou sejdeme. Tuším, že narozeniny bude slavit Katka Baďurová. Ještě uvidíme. Loni jsme dokonce s Pavlou Hamáčkovou na poslední chvíli dokupovali vánoční dárky v tamním nákupním centru.

Jak vypadá vaše štědrovečerní večeře? Je na ní kapr, řízek, nebo něco úplně jiného?
Jako jediná z rodiny mám ráda rybí polévku, ale nediktuji si a jen kvůli mně ji dělat nebudou. Mamka i tchyně dělají vynikající bramborový salát a k jídlu je kapr i řízek. Takže štědrovečerní tabule je tradiční a bohatá. Hlad ale bude, ještě dopoledne 24. prosince jdu na trénink a jestli bude 25. prosince sníh, chceme s mužem vyrazit na běžky.

Vraťme se zpět k tvému soustředění. Na koho se těšíš nejvíce?
Asi na holky (smích). Na Pavlu Hamáčkovou, Katku Baďurovou a Báru Špotákovou. Je tam ale plno lidí, které přes rok moc nevidím a ráda si s nimi zatrénuji. Jsem ráda, že mě trenér vždy takhle na konci roku pustí. Je to taková příjemná kondiční tečka.

Máš ráda potápění, bude na to čas a podmínky?
Čas asi moc nebude a na podmínky jsem zvědavá. Voda bude určitě studená. Váhám, jestli si mám přibalit ploutve a šnorchl. Na teplo jsem dost zhýčkaný člověk. Ještě budu posílat SMS lidem, kteří už tam jsou. Ale prý tam má být tři týdny hezky.

Děkuji ti za rozhovor a přeji klidnou cestu a krásné počasí.
Díky. Napiš tam prosím, že přeji všem čtenářům webu, časopisu a vůbec všem fanouškům sportu veselé Vánoce a šťastný Nový rok!

David Klempíř

Vytisknout