přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. srpna 2006, 21:09

Věra Cechlová Pospíšilová skončila sedmá

Pouze dva hody byly za hranici šedesáti metrů, nejdelší měřil 60.71. Z vítězství se raduje Ruska Piščalniková.

Ambice Věry Cechlové Pospíšilové byly před dnešním finále určitě vyšší. Pouze dvakrát poslala disk za šedesátimetrovou hranici a jejích 60.71 nestačilo na lepší, než sedmé místo. Pro bronzovou medailistku z loňského světového šampionátu je to jistě zklamání. Štěstí ji nepřinesly ani stuhy v barvách trikolory, kterými vyzdobila svůj účes. "Musím říci, že mám smíšené pocity. Na jednu stranu je tu to zklamání, protože jsem určitě chtěla víc. Na druhou stranu vím, že jsem pro úspěch udělala maximum. Možná to chtělo méně touhy a více techniky. Ale je tu hodně hrubý kruh, je pomalý a mně se na něm těžce otáčelo. Hrálo to do karet těm diskařkám, které háží více vrškem. Možná i proto vyhrála závodnice, s níž se předem nepočítalo," poukazovala na Rusku Darju Piščalnikovou, která zvítězila v osobním rekordu  65.55. "Mnohem více jsem věřila France Dietzcheové. I já jsem ale samozřejmě chtěla vyhrát, ale dneska jsem k tomu měla hodně daleko. Alespoň, že jsem se probojovala do té finálové osmičky. Jinak bych byla zklamaná opravdu hodně," dodala Věra Cechlová Pospíšilová.
Trochu zklamaně vypadala i největší favoritka Franka Dietzschová z Německa, která skončila výkonem 64.35 druhá. Bronzovou medaili získala Rumunka Nicoleta Grasuová (63.58).

Čerstvý mistr Evropy na stovce Francis Obikwelu z Portugalska získal double. V dnešním finále na 200 metrů zvítězil v novém národním rekordu 20.01 s. Národním hrdinou se stal domácí Johan Wissman. Ten vyrovnal národní rekord ze semifinále 20.38. Bronzová medaile putuje do Velké Británie zásluhou Marlona Devonishe (20.54).


Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:

MUŽI

200 m (FINÁLE)
1. Francis Obikwelu (Por.) 20.01 - NR, 2. Johan Wissman (Švéd.) 20.38 - NR, 3. Marlon Devonish (Brit.) 20.54.


ŽENY

disk (FINÁLE)
1. Darja Piščalniková (Rus.) 65.55, 2. Franka Dietzschová (Něm.) 64.35, 3. Nicoleta Grasuová (Rum.) 63.58, ...7. Věra Cechlová Pospíšilová (ČR) 60.71.

Karolína Farská, David Klempíř

Vytisknout