přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Velvyslankyně přivítala atlety tradiční českou kuchyní

Řízky a bramborový salát připravila česká velvyslankyně v Helsinkách dr. Prouzová na dnešní setkání s atletickými reprezentanty na české ambasádě.

Atleti takovou stravu kvitovali s nadšením, pořádného kusu masa se jim při obědech a večeřích ve vesnici MS nedostává. „Paní velvyslankyně nám ještě dala řízky s sebou, abychom se podělili s ostatními,“ komentoval vedoucí výpravy na mistrovství světa František Fojt. „Hlavně aby nám to dovezli a nesnědli to cestou,“ obával se ve vesnici Roman Šebrle, který dopoledne trénoval a návštěvu velvyslanectví nestihl. Řízky si objednal i druhý desetibojař Tomáš Dvořák, oba se potřebují posilnit před dvoudenním kláním, které startuje už zítra dopoledne. „Jsem hubenej jak lunt,“ postěžoval si Dvořák, „spadnul jsem na 87 kilo. Uvidíme, jestli mi to pomůže, nebo naopak.“ Trojnásobný mistr světa poobědval kuřecí soté s bramborem a pochutnal si na skvělé rybí polévce.

Reprezentační tým na ambasádě zastupovalo vedení výpravy, trenéři a sedm atletů. Ze strany velvyslanectví se setkání zúčastnil i zástupce velvyslankyně, zaměstnanci ambasády se svými dětmi, zástupci města a ředitel ČSA ve Finsku Jiří Levý. „S tím jsme rovnou dojednali dřívější odlet Šárky Kašpárkové z Helsinek,“ poznamenal František Fojt. Trojskokanka se rozhodla vrátit se domů už ve středu kvůli nemocné dceři. 

Velvyslankyně Prouzová při neformálním setkání ujistila atlety, že celá ambasáda šampionát bedlivě sleduje a na další vystoupení svých krajanů se těší. „Skutečně znala všechny naše atlety i jejich disciplíny,“ ocenil znalosti velvyslankyně Fojt. Každý z atletů rozdal autogramy přítomným dětem, vedle Kašpárkové ambasádu navštívili překážkáři Jiří Mužík a Zuzana Hejnová, vrhači Lukáš Melich a Libor Malina, dálkařka Martina Darmovzalová a chodkyně Barbora Dibelková, která včera vybojovala fantastické páté místo.  

Tomáš Klement

Vytisknout