přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. listopadu 2011, 23:50

Velkou Kunratickou ovládli Sekyrová a Procházka

Druhá listopadová neděle tradičně patří extrémnímu krosu v pražském Kunratickém lese vedoucímu přes zdejší potok a tři náročné kopce, jimž dominuje pověstný Hrádek.

Již po 78. se vyznavači tohoto ojedinělého závodu sešli v jedné z největších zalesněných ploch v Praze, aby změřili síly nejen mezi sebou, ale i sami proti sobě. Vždyť je na relativně krátké, tříkilometrové trati čekají nejen obtížné výběhy i seběhy, ale v cestě jim stojí i třikrát Kunratický potok. V hlavním závodě se nejlépe dařilo Janu Procházkovi z Kerteamu, jenž trať dlouhou 3100 metrů zvládl za 11:34,8 minuty. Druhý skončil s odstupem 12 vteřin Ondřej Fejfar (registrován za Intrener.cz), před Petrem Pechkem (stejně jako vítěz z Kerteamu) a pod 12 minut se vešel ještě Daniel Fekl (Fitness 14).¨


repro: http://www.velkakunraticka.cz

Ženy tradičně soutěží na kratší vzdálenosti (1330 m), v níž nefiguruje největší „postrach“ Hrádek, ovšem i je prozkouší náročný terén, včetně potoka. Vítězkou se stala zkušená Ivana Sekyrová z AK Sokolov, která si s nástrahami poradila za 4:46,4. Pavlu Havlovou (Olymp Praha) dělilo od prvenství 3,4 vteřiny, třetí příčka patřila Kamile Gregorová (Chotěboř), čtvrtá Zuzana Krchová (Perňa systém) se také vešla ještě pod pět minut. Poslední roky se ženy mohou také hlásit na obtížnější trať přes Hrádek a tady nejlepšího času, o pouhou desetinu nad 14 min., dosáhla Eva Skalníková ze Solomon teamu. Na pomyslné stupně ji doprovodila úspěšná dvojice z kratšího závodu Sekyrová  - Gregorová.

Výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout