přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. července 2011, 11:54

Velkou Cenu Ústí ozdobila Rosolová a koulaři

Halová mistryně Evropy porazila čtvrtce všechny soupeřky včetně Američanky Trotterové, ve vrhu koulí poslalo pět borců své náčiní za 20 m.

Denisa Rosolová vyhrála dva dny po závodě Diamantové ligy v Birminghamu ústeckou Velkou Cenu v čase 51.51, přičemž členku zlatých amerických kvartet z olympijských her a venkovního i halového MS Dee Dee Treotterovou porazila o téměř sedm desetin. „V cíli jsem cítila veliký protivítr. Na to, že se tady běhá pomaleji a i vzhledem k únavě to je dobrý výsledek. Konečně jsem závod rozběhla, jak mám,“ komentovala Rosolová mezičas na dvoustovce, který byl cca 24.1.

Další velkou postavou mítinku byl vrhač Jan Marcell, který výkonem 63.54 jasně opanoval hod diskem a v koulařské soutěži mu scházely jen dva centimetry k překonání respektované hranice 20 metrů. Skončil šestý, přičemž všichni borci, kteří jej předstihli, se za tuto metu dostali. Nejdále Američan Russel Winger, který své náčiní poslal na metu 20.76. Antonín Žalský, který stále ještě nemá potvrzený limit na MS, předvedl tentokráte 19.23 m.

Stovku vyhrál Libor Žilka (10.64) o dvě setiny před Jiřím Vojtíkem, v klání elitních domácích čtvrtkařů byl nejlepší Tomáš Bošek s 47.32. Ve výšce pak Oldřiška Marešová zdolala 188 cm. 

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout