přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. listopadu 2010, 20:03

Velká kunratická pro obhájce

77. ročník slavného přespolního běhu přes tři kopce a tři potoky vyhrál stejně jako před rokem Daniel Fekl. Na kratší vzdálenosti triumfovala už po šesté Ivana Sekyrová.

Sedmičkové výročí závodu přálo, minimálně z pohledu počasí, které mělo k sychravému podzimu opravdu daleko. Prvenství v hlavní kategorii obhájil loňský Daniel Fekl, který tentokráte reprezentoval klub Viva Fitness České Budějovice.  Legendární trať o délce 3100 m, na níž je z důvodu ochrany přírody omezován počet účastníků a volná startovní čísla byla rozebrána několik týdnů dopředu, zvládl za 11:52,5 min. Druhý  Ondřej Marek ze Spartaku Praha 4 ztratil necelých 11 vteřin, třetí byl Roman Skalský ze Salomon teamu. Favorizovaný Petr Pechek obsadil v závodě, v němž se startuje intervalově po dvojicích, pátou příčku.

Ženám byla trať přes Hrádek dlouho zapovězena. To v posledních letech již neplatí, nicméně jako oficiální závod pro ně zůstává okruh o délce 1330 m. Zde byla již po šesté úspěšná Ivana Sekyrová z AK Sokolov, která byla v cíli za 4:47,2. Druhý nejlepší čas měla o pět vteřin pomalejší Kamila Gregorová, třetí byla již s větším odstupem Petra Kubešová z SK Jeseniova.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout