přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. října 2009, 16:45

Ve vrchařském seriálu zvítězila Iva Milesová, druhý byl Robert Krupička

Úspěch českých běžců v sedmidílné soutěži WMRA podtrhli čtvrtým místem Alena Pichrtová a devátým Roman Skalský. Mezi muži získal prvenství Jonathan Watt.

Iva Milesová uhájila celkové vítězství v seriálu vrchařské asociace (WMRA) se ziskem 327 bodů o 7 dílků před Andreu Mayrovou. Rakušance nestačilo ani vítězství v posledním závodě na Smarnu goru ve Slovinsku. Milesová tu doběhla šestá, ovšem Mayrová ji už ani nemohla předstihnout. Doplatila totiž na neúčast, neboť nenaplnila maximum čtyř započítaných závodů. Přitom startovala třikrát a pokaždé zvítězila. Česká vrchařka tak i přesto, že ani v jednom závodě neslavila dílčí vítězství, získala celkové prvenství. Milesová dokončila dvakrát na druhém místě. Čtvrté místo patří další české reprezentantce Anně Pichrtové, i jí by pomohlo k vyššímu postavení ve výsledcích absolvovat ještě jeden závod, neboť za první, druhé a šesté místo nasbírala 257 bodů, třetí Slovinka Mateja Kosoveljová skončila jen 41 bodů před ní.

To Jonathan Wyatt naopak musel odrazit atak Roberta Krupičky. Na Smarnu goru doběhl jako šestý, Krupička doběhl jen šest vteřin za vítězným Italem Toninellim druhý, ale Novozélanďana v celkovém hodnocení nepředstihl. Watt nasbíral 352 bodů, Krupička zůstal o 28 zpět. Úspěch sourozenců Kosoveljových podtrhl Mitja, na domácí půdě čtvrtý, ale především v seriálu, stejně jako jeho mladší sestra, bronzový. V mužské klasifikaci najdeme ještě Romana Skalského na devátém místě s 122 body, pouhé tři dílky od nejlepší sedmičky.

Jedenáctý ročník Grand Prix proběhl na těchto místech:
1 21. květen 2. úroveň 29. ročník Montée du Grand-Ballon FRA
2 26. červenec 1. úroveň 12. ročník Grintovec MR Race - Kamnik SLO
3 2. srpen 1. úroveň 1. ročník Harakiri MR Race - Mayrhofen AUT
4 9. srpen 1. úroveň 14. ročník Feuerkogel Berglauf – Ebensee AUT
5 15. srpen  1. úroveň 8. ročník Adidas Skaala Uphill NOR
6 6. září 1. úroveň 25. ročník MS - Campodolcino ITA*
7 3. říjen 1. úroveň 30. ročník Smarna gora MR race – Ljubljana SLO*

Započítávají se nejlepší čtyři bodové výsledky, závodník musí alespoň dvakrát bodovat, aby se dostal do klasifikace. První úroveň je ohodnocena od 100 (vítěz) do 1 bodu (za 30. místo), druhá od 50 do 1 b (20. místo), při MS a finále GP (označené hvězdičkou) pak získávají od 120 do 2 b (30. místo). Deseti body navrch je také odměněna účast na pěti a více závodech.

Výsledky seriálu jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout