přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. května 2009, 18:06

Ve Vítkovicích řádil Maslák

Talentovaný sprinter Pavel Maslák zaběhl na prvoligovém utkání český juniorský rekord na 100 m a přidal limit pro MEJ i na 200 m. Výškař Jaroslav Bába si zatím Berlín nevybojoval.

Osmnáctiletý Pavel Maslák, který závodí za AO Slavia Havířov, navazuje na loňskou sezonu, v níž spolu s kolegy trhal národní dorostenecké rekordy a ve své první juniorské sezoně se vepsal do statistik i této kategorie. Na utkání první ligy skupiny C zaběhl za ideální podpory větru + 1.9 m/s čas 10.46, čímž o dvě setiny vylepšil dosavadní maximum Ivana Šlehobra z roku 1995. Zároveň tak předvedl dosud nejrychlejší českou stovku letošní sezony bez ohledu na věkové kategorie.

Jistý účastník nadcházejícího MEJ, který měl už dříve nominaci zajištěnu díky čtvrtce za 47.44, a také krátké štafetě, bude mít v červenci v Novém Sadu z čeho vybírat, neboť vedle zmíněné stovky vyhověl na vítkovickém stadionu nominačním kritériím i na dvoustovce. Zaběhl ji za 21.36 (v +1.6) a „k dobru“ mu zbývaly ještě 4 setiny.

Jedním z Maslákových soupeřů na stovce může být Martin Říčař, který v barvách Slavoje Stará Boleslav při prvoligovém klání skupiny A v pražském Edenu zaběhl čas 10.63 (+1.3) a o dvě setiny také splnil limit pro MEJ.  

To výškař Jaroslav Bába, v jehož plánech je uspět na MS v Berlíně, bude muset o nominaci na největší akci sezony ještě bojovat. Ve výsledcích z vítkovické skupiny C má zapsáno 215 cm, což je na hony vzdáleno i mírnějšímu z limitů.

Po prvním kole I. ligy nakročili nejlépe směrem k baráži o extraligu: v ženské kategorii USK Ústí n/L, Škoda Plzeň (sk. A), Kolín, Jablonec n/N (B), Zlín, Kroměříž (C), v mužské pak Domažlice, Stará Boleslav (A), Kolín, Hradec Králové (B), Opava, Vítkovice (C). Na opačném pólu, tedy na pozici přímého sestupujícího jsou ženy Klatov (A), Jičína (B), Mor. Slavie Brno (C) a muži Olympu Praha B (A), Sparty Praha (B), Třince (C).

Výsledky 1. kola I. ligy:
Praha (skupina A)
Jablonec (sk. B)
Ostrava (C)

Adam Pražák

Vytisknout