přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. dubna 2004, 22:05

Ve vedení běžeckého poháru se udržel Bláha, ale Štefko dotahuje

Domažlický půlmaraton 2004 se stal zároveň třetím závodem letošního ročníku Českého běžeckého poháru.Foto: Josef Čech
Po Ceně Nasavrk a Běhu městem Jarmily Kratochvílové pohár pokračoval v sobotu 24. dubna v Domažlicích, poprvé v této sezoně se konal v rámci mistrovství republiky. Plný počet bodů si do průběžného hodnocení připsal čerstvý občan České republiky Róbert Štefko, který za své vítězství obdržel 15 bodů a dalších sedm jako bonus za titul mistra republiky. „Když Róbert získal české občanství, má obrovskou šanci vyhrát celý pohár,“ tvrdí hlavní organizátor akce Jan Rýdlo. Svým dosud jediným startem v Českém běžeckém poháru se pětatřicetiletý vytrvalec vyhoupl už na třetí pozici průběžného pořadí. „Pokud se nestane nic mimořádného, vyhraje Pražský mezinárodní maraton,“ dodal ke Štefkovým kvalitám Rýdlo. 
Mezi ženami se v Domažlicích nejlépe dařilo Zdeně Holišové, která do poháru získala letos také první body. Větší zisk si však odvezla druhá v pořadí Radka Churáňová, za umístění si připsala pět a za zlato z mistrovství republiky sedm bodů. Churáňová se tak s 19 body dostala do čela hodnocení po třech závodech běžeckého poháru. Žebříčku mužů zatím kraluje Jan Bláha (na snímku) se ziskem 29 bodů.

Čtvrtý díl Českého běžeckého poháru je na pořadu 8. května, kdy se uskuteční půlmaraton Pardubice–Chrudim–Pardubice. O patnáct dní později seriál pokračuje 10. ročníkem Pražského mezinárodního maratonu, který bude zároveň domácím šampionátem.   

Hodnocení Domažlického půlmaratonu 2004 do Českého běžeckého poháru:
MUŽI
Róbert Štefko 22
Jan Bláha 12
Mulugeta Serbessa 10

ŽENY
Radka Churáňová 12
Holišová 8
Ivana Martincová 3

Průběžné pořadí Českého běžeckého poháru 2004 po 3 závodech:

MUŽI
1. Jan Bláha 29
2. Miroslav Vítek 23
3. Róbert Štefko 22
4. David Gerych 18
5. Petr Pechek 17

ŽENY
1. Radka Churáňová 19
2. Ivana Martincová 13
3. Eva Burdychová 12
4. Jana Klimešová 11
5. Zdena Holišová 8

Tomáš Klement

Vytisknout