přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Ve Vaase skončíme okolo třetího místa

Podle šéftrenéra Václava Fišera může naše výprava na Evropský pohár počítat s obdobným umístěním jako loni.

Ve dnech 23. a 24. června se ve finské Vasse koná 1. liga Evropského poháru. Česká výprava odlétá již dnes vojenským speciálem, aby se po oba víkendové dny utkala s dalšími evropskými zeměmi v druhé nejvyšší evropské soutěži národních družstev. "Očekáváme stabilní výkon, podle tabulkových výkonů se pohybujeme okolo třetího místa," informoval dnes na tiskové konferenci šéftrenér reprezentace Václav Fišer. Stejně naši muži a ženy skončili také loni v Praze na Strahově.

"V kategorii mužů sestoupili ze Superligy Španělé. Ti podle prognóz vyhrají, mají silný tým," odhaduje Fišer. "Belgii tipuji na druhé místo a naši se budou prát s Holanďany o třetí místo." Podle šéftrenéra budou mít trochu obtížnější podmínky ženy, ale i u nich doufá v bronzovou příčku. "Sestoupili k nám do skupiny Britky, které drtivě vyhrají. Druhé budou nejspíše Švédky, které loni soutěžili o ligu výše."

Oproti schválené sestavě jsou v týmu dvě změny v obsazení disciplín. Trojskokana Petra Hnízdila nahradí kvůli svalovému zranění dálkař Petr Lampart. V kategorii žen nepoběží dvoustovku původně napsaná Kateřina Čechová, nýbrž Štěpánka Klapáčová. Ta tak absolvuje stovku i dvoustovku. Kateřina Čechová dala podle vyjádření svého trenéra přednost přípravě na juniorský evropský šampionát. S teplotou bude do Finska odlétlat naše přední vytrvalkyně Petra Kamínková. "Původně to chtěla úplně zrušit, ale pro tým by to byla velká ztráta," řekl šéftrenér. "Snad se dá za pomoci lékaře do víkendu trochu dohromady."

Mladé složení budou mít naše kvarteta na 4x100 metrů. Jak mezi muži, tak mezi ženami se jedná o reprezentační výběry z kategorie do 22 let. Hlavně u můžu je Václav Fišer optimistický: "Kdyby zopakovali Žilka-Šulc-Schiller-Benda svůj nejlepší letošní výkon, v Debrecínu na ME 22 by s takovým časem mohli obsadit možná i čtvrté místo."

Mezi zeměmi, se kterými se naše výběry utkají, nebudou chybět Slováci. Ti postoupili loni z 2. ligy. Mezi muži jsou pro letošek nováčci Irové, mezi ženami Norky. Evropská atletická asociace chce v budoucnu nahradit EP regulérním mistrovstvím Evropy družstev. "Tuto soutěž bychom mohli obsazovat," věří Fišer. "V Evropě se výkonnostně dlouhodobě držíme na desáté až čtrnácté pozici."

První liga Evropského poháru začíná v sobotu ve 14 hodin soutěží kladivářů a končí v neděli v 17.50 dlouhými štafetami. Více informací naleznete v rubrice Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout