Ve třetí disciplíně - vrhu koulí - čeští vícebojaři excelovali

sobota 29. května 2004
V rakouském Goetzisu skončila třetí disciplína mužského desetiboje. Šebrlemu i Dvořákovi se ve vrhu koulí mimořádně vedlo.

Světový rekordman Šebrle se vynikajícím výkonem 16.22 metru v poslední sérii třetí disciplíny dostal na první místo v průběžném pořadí desetiboje v Goetzisu. V prvním pokusu dolétla z ruky svěřence Dalibora Kupky koule do vzdálenosti 15.38 metru. Druhý Šebrlův pokus ukázal na svělou koulařskou formu, zlepšil se na 16.05 a nakonec se mu dokonce podařilo vrhnout do vzdálenosti 16.22 metru. Tento výkon pro Šebrleho znamená nový osobní desetibojařský rekord a zároveň druhý nejlepší výkon kariéry. S dosavadním průběhem závodu je Šebrle celkem spokojen.  V současné chvíli má světový rekordman náskok na svůj loňský výkon v Goetzisu 18 bodů. Vloni vyhrál v celkovém bodovém součtu 8 807 bodů.

Ani další český reprezentant Tomáš Dvořák si v třetí disciplíně nevedl zle.
Ve druhé sérii dokázal poslat své náčiní do vzdálenosti 16.07 metru, ve třetím pokusu přešlápl. Šebrle vrh koulí vyhrál, Dvořák skončil hned za ním. Vrh za šestnáctimetrovou hranici znamená pro trojnásobného mistra světa posun v průběžném pořadí goetzisského desetiboje šesté místo. Se svým výkonem v úvodní disciplíně spokojen nebyl. "Koule i dálka celkem šly, ale začínají mě pobolívat žebra," uvedl s tradičním úsměvem na rtech Dvořák. Cílem svěřence Luďka Svobody je prioritně přivézt si splněný limit na olympijské hry do Atén, z průběžných výsledků vyplývá, že by Dvořák mohl útočit na hranici okolo 8 400 bodů. Ke splnění limitu mu stačí získat 8 000 bodů.

Právě probíhá čtvrtá disciplína desetiboje, která začala v 15:30 hodin.