přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Ve hře o zlatý poklad zůstalo pět atletů

Čtvrtkařka Williamsová, výškařka Cloeteová, diskař Alekna, trojskokan Olsson a překážkář Sánchez, to je pětice atletů, kteří si na pátečním pokračování Golden League na mítinku v Římě uchovali šance na podíl milionového jackpotu.

Čtvrkařka Williamsová dokázala prvenství vybojovat i přes to, že se k ní na start postavila Mexičanka Ana Guevarová, která ve své disciplíně neprohrála od mistrovství světa v Edmontonu v roce 2001. Williamsová doběhla do cíle v čase 49.25 a zůstává tak ve hře o milionový jackpot.
Stejně kvalitně si vedl i diskař Virgilijus Alekna, který úspěšně čelil útokům Fazekaše a své náčiní poslal do vzdálenosti 68.42 metru, což je zároveň nový rekord mítinku v Římě, který doposud držel Imrich Bugár. V diskařském sektoru se představil také český reprezentant Libor Malina, skončil sedmý za výkon 63.46 metru.
Zajímavý souboj se odehrál ve výšce žen. Jihoafričanka Cloeteová měla za soupeřku vynikající Rusku Slesarenkovou. Obě se dokázaly přenést nejen přes 2.01 metru, ale dokonce i přes 2.03. Laťku ve výšce 2.05 metru již nezdolala ani jedna ze závodnic a vítězství na pokusy si ve svém letošním nejlepším výkonu 2.03 metru z Říma odváží Hestrie Cloeteová, další z adeptek na zlatý poklad.
Suverénně si vedl i další z předem avizovaných favoritů, překážkář Felix Sánchez. Své soupeře nechal daleko za sebou a již po dvaatřicáté za sebou vyhrál závod na 400 metrů překážek, tentokrát v čase 48.43. I v této disciplíně měla Česká republika svého zástupce, Jirku Mužíka. Svěřenec Dalibora Kupky doběhl do cíle osmý ve svém druhém nejlepším čase sezony 49.38.
Premiéru si v Římě odbyla mladá dálkařka Denisa Ščerbová, do užšího finále se ovšem neprobojovala a výkonem 6.22 metru skončila na celkovém desátém místě. Dálku vyhrála Ruska Lebeděvová, která se poprvé v kariéře dokázala dostat přes sedm metrů (7.01).
Šanci na zlatý poklad v Římě ztratil Keňan Bernard Lagat v běhu na 1500 metrů. Obávaný Maročan Hicham El Guerrouj ovšem nebyl tím, kdo ho připravil o vítězství. První se do cíle překvapivě dostal Bahrajňan Rašíd Ramzí v čase 3.30.25 v novém asijském rekordu. Půlku nezvládl ani další z vítězů z Bergenu - Jurij Borzakovskij, který podlehl Dánovi Wilsonu Kipketerovi. I další z favoritů - trojskokan Christian Olsson, si z Říma odváží vítězství. Dokázal dolétnout do vzdálenosti 17.50 metru a nedal tak šanci ani Rusu Burkenjovi a Rumunu Opreovi.

Kompletní výsledky z Golden League v Římě naleznete zde.
 

Karolína Farská

Vytisknout