přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. dubna 2010, 19:06

Varhaník zvolen do výkonného výboru ČSTV

Novým předsedou Českého svazu těleské výchovy se stal jeho dosavadní místopředseda Pavel Kořan. Do výkonného výboru ČSTV byl zvolen i předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Na volební valné hromadě ČSTV, která se uskutečnila dnes v Nymburce, nahradil ve funkci dosavadního předsedu Vladimíra Srba Pavel Kořan. Srb se rozhodl po dvaceti letech již nekandidovat. Dalšími kandidáty na vedoucí post byli Miroslav Čuřín a Stanislav Pešát. Ani jeden z nich ale neuspěl. Při volbách hlasovalo 154 členů valné hromady, z nichž Kořana volilo 115. Čuřín získal 34 hlasů, Pešát 5.

Nově zvolený předseda má v plánu zlepšit spolupráci a vyjednat lepší podmínky pro sport ve vládě a MŠMT. Chce také mimo jiné restrukturalizovat vedení svazu, zlepšit pohled veřejnosti na ČSTV a vyřešit problém s placením Sazky za halu.

Post místopředsedy ČSTV obhájil Vladimír Šimíček, nově byl do této funkce zvolen také Tomáš Král za hokejový svaz. Mezi těmi, kteří usednou ve výkonném výboru ČSTV, je i jméno předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka. "Jsem přesvědčen, že ČSTV se ve svém působení dostalo do bodu, kdy ke zlepšení a zefektivnění své činnosti nepovedou pouze kosmetické změny či hledání drobných úspor." Varhaník proto před samotnou volbou navrhl valné hromadě usnesení závazné pro nově zvolený výkonný výbor, aby do valné hromady v příštím roce připravil návrh nové struktury orgánu ČSTV včetně návrhu Stanov. "Valná hromada toto usnesení schválila a věřím, že tím projevila vůli ke změnám, které jsou pro budoucnost sportu u nás potřebné," doplnil Varhaník.

Do výkonného výboru byli zvoleni také Karel Malý, Irena Lehárová, Zdeněk Krátký, Jaroslav Lebeda, Zdeněk Kubec, Jiří Pavlíček, Vítězslav Holub, Jaroslava Schejbalová, Ivan Hašek, Antonín Lébl, František Janouch, Ivo Kaderka, Slavomír Svoboda, Petr Ditrich a Marek Hájek. "Těší mě, že ve VV ČSTV usednou i předsedové klíčových svazů, jako Ivan Hašek z Českomoravského fotbalového svazu či Tomáš Král z hokeje. To bezesporu posílí mandát této organizace jako přirozeného hegemona sportu v ČR," uzavřel Varhaník.

Karolína Farská

Vytisknout