přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Valentýnská podívaná

Pražská tyčka slibuje každoročně napínavou podívanou, letos tomu není jinak. Poprvé v sezoně se představí také Roman Šebrle.

Soutěž tyčkařů a tyčkařek je hlavním lákadlem 11. ročníku Pražské tyčky, která se uskuteční na Valentýna, tj. ve středu 14. února 2007 ve Stromovce. V mužích natoupí Američan Jeff Hartwig, který umí šest metrů. Dále M. Mazuryk z Ukrajiny, S. Lewis z Velké Británie. Proti zahraničním hvězdám se postaví česká elita Adam Ptáček a Štěpán Janáček společně s juniorem Janem Kudličkou. Ptáček má letos skočeno 560 centimetrů, Štěpán Janáček bude na tuto hranici útočit kvůli limitu pro březnové mistrovství Evropy. Jan Kudlička ohlásil útok na svůj osobní rekord 541 centimetrů.

V závodě žen vyzve Kateřina Baďurová (letos zlepšení OR o 26 cm na 4.56 m) Američanku Jillian Schwartzovou (OR 461), Ukrajinku Kushchovou a Schultovou z Německa. Baďurová cítí formu na národní rekord 461 centimetrů. Tuto metu zdolala o víkendu její zkušenější kolegyně Pavla Rybová. Ta se Pražské tyčky nezúčastní, pokusí se svoji aktuální formu prodat na mítinku v Bydhošti.

První letošní start (v individuální disciplíně) ohlásil světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle. Po svém návratu ze soustředění v JAR se tak představí před českými diváky, o víkendu pak míří na mítink do Velké Británie.

Na programu Pražské tyčky jsou i další kvalitně obsazené vybrané discipliny se špičkovou účastí českých reprezentantů. Zajímavý souboj se čeká na 60 m př., kde se proti sobě postaví Lucie Martincová a Petra Seidlová, medailovým pořadím se budou snažit zamíchat i obě sestry Hejnové. Zuzana Hejnová se představí i v dálkařském sektoru, kde přislíbila účast i Denisa Ščerbová a Martina Darmovzalová. Na hladké šedesátce se představí Štěpánka Klapáčová spolu s Ivetou Mazáčovou, Kristýnou Bažatovou, Terezou Trčkovou i Pavlínou Vostatkovou. Na 800 m mužů můžeme očekávat zajímavý čas v podání Jaroslava Růži.

Letošní ročník Pražské tyčky se po havárii strahovské nafukovací haly uskuteční v hale Otakara Jandery ve Stromovce. Tamní zrekonstruované Mondo slibuje vynikající soutěž. Mítink začíná v 19:30 hodin hlavní disciplínou, tedy tyčí mužů a žen.

Časový pořad:
19.30                                tyč Ž                    tyč M
20.00    60 m př. Ž             dálka Ž
20.15    60 m Ž
20.25    60 m M
20.40    800 m M

David Klempíř

Vytisknout