přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Valencia uvidí rekordní počet zemí

157 reprezentací se objeví na víkendovém HMS ve Valencii. Celkově pak startuje 625 atletů a atletek, což je třetí nejvyšší číslo historie. 13 jich ponese českou vlaječku.

Česká reprezentace by již také měla být kompletní. Do místa dění odletěl Roman Šebrle, třináctý člen české výpravy, starosti mu ale dělají střevní potíže, které postihly jeho děti. To Jaroslav Bába, který zasáhne do boje již zítra dopoledne, řeší veselejší starosti - na kolik si má dát budíka. Přinášíme také některá zajímavá čísla mistrovství.

Šebrle odcestoval do Valencie s hrozbou střevní chřipky 
Vícebojař Roman Šebrle dnes neodcestoval do dějiště halového mistrovství světa ve Valencii v úplné pohodě. Obě atletovy děti totiž sužuje již dva dny střevní chřipka či viróza a hrozí, že nemoc postihne i největší českou medailovou naději. Na klidu před víkendovým sedmibojem to obhájci bronzu nepřidalo. 
"Ve středu se pozvracel Štěpán, dneska Káča, já to čekám snad až po víkendu. Je to klasická střevní chřipka," řekl ČTK Šebrle. Třiatřicetiletý závodník sice odmítá nahlas připustit, že se nákazy bojí, ale vzápětí přiznal, že jej pravděpodobně nemine. "Včera jsem se s Káčou mazlil asi pět hodin. Pokud to mám dostat, dostanu to stoprocentně," dodal Šebrle. "Fakt na to ale nemyslím. Půl roku na to (HMS) trénuju a nemůžu si dovolit pochybovat nebo tam rovnou nejet," uzavřel debatu o svém jinak velmi dobrém zdravotním stavu.  

Bába si musí přivstat a věří, že ho finále opět nemine 
Výškař Jaroslav Bába si rád přispí, ale v pátek ve Valencii si bude muset nařídit budík na hodně brzkou hodinu. Pět minut po desáté totiž bude jako první z českých atletů bojovat o postup do finále na halovém mistrovství světa. A hodinu před začátkem závodu už bude muset být připraven v "call roomu", tedy svolávací místnosti. 
"Není to sranda, budu to muset vypočítat, navíc to do haly dlouho trvá," upozornil Bába na skoro půlhodinovou cestu autobusem na velodrom Luise Puiga na periferii přímořského španělského letoviska, kde byla atletická dráha přechodně vystavěna. Za normálních okolností si rád přispí, radši jde na trénink později a ze všeho nejradši má závody večer. Na loňském MS v Ósace však také závodil dopoledne. "Půjdu dřív spát, navíc nemám deficit," usmál se.

Zajímavá čísla HMS ve Valencii
Počet zemí:
157

Atleti a atletky:
625

Individuální mistři světa z Ósaky 2007:
11

Obhájci indiviuálních titul z Moskvy 2006:
10 (a Forševová ve štafetě)

Úřadující olympijští vítězové:
8 (Liu Xiang, Holm, Bělonog, Šebrle, Defarová, Slesarenková, Isinbajevová, Cumbaová)

Lídři aktuálních tabulek, kteří nestartují:
3 (Borzakovskij, Saladino, Nelson) a Sobolevová neběží 800, ale 1500 m

Aktuální držitelé (držitelky!) halových světových rekordů na startu:
5 (Mutolaová, Sobolevová, Defarová, Kallurová, Isinbajevová)

Aktuální držitelé světových rekordů pod otevřeným nebem na startu:
5 (Liu Xiang, Šebrle, Defarová, Isinbajevová, Skujyteová)

ČTK,
Michal Procházka s využitím EME NEWS