Valašskou laťku ozdobil rekord mítinku

Postarala se o něj Romana Dubnová, když překonala 1.91 metru. V mužích zvítězil Jiří Křehula.

Vítkovická atletka překonala o jeden centimetr dosavadní rekord Barbory Lalákové z roku 2002 a kromě ceny za vítězství si odnesla i finanční bonus za nové maximum mítinku. Druhá skončila taktéž vítkovická atletka - Kateřina Konvalinková a na třetím místě se umístila slovenská mistryně v kategorii žákyň Blažová.

Mezi muži byl nejlepší atlet pražské Dukly Jiří Křehula, který překonal 2.20 metru. O dva centimetry si tak vylepšil letošní maximum. Favorizovaný Tomáš Janků se umístil na druhém místě s 2.15 metry. "Výkony tu nejsou rozhodující," říká k tomu Tomáš Janků. "Jezdí se sem kvůli atmosféře. Je to na Moravě a je to zároveň krásná rozlučka s halovou sezonou." O třetí pozici se rozdělila trojice závodníků, kteří shodně překonali 2.10 metru.

Jedenatřicátý ročník Valašské laťky se konal již tradičně ve Valašském Meziříčí a klání sledovalo podle odhadů ředitele závodu Jana Kociána na tři stovky diváků, mezi nimiž nechyběl ani Jaroslav Bába. "Položili jsme v tělocvičně nový povrch," říká ředitel závodu. "Myslím, že kvalitu závodu to rozhodně pozvedlo."

Kompletní výsledky ke stažení naleznete zde.