přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Valašskou laťku ozdobil rekord mítinku

Postarala se o něj Romana Dubnová, když překonala 1.91 metru. V mužích zvítězil Jiří Křehula.

Vítkovická atletka překonala o jeden centimetr dosavadní rekord Barbory Lalákové z roku 2002 a kromě ceny za vítězství si odnesla i finanční bonus za nové maximum mítinku. Druhá skončila taktéž vítkovická atletka - Kateřina Konvalinková a na třetím místě se umístila slovenská mistryně v kategorii žákyň Blažová.

Mezi muži byl nejlepší atlet pražské Dukly Jiří Křehula, který překonal 2.20 metru. O dva centimetry si tak vylepšil letošní maximum. Favorizovaný Tomáš Janků se umístil na druhém místě s 2.15 metry. "Výkony tu nejsou rozhodující," říká k tomu Tomáš Janků. "Jezdí se sem kvůli atmosféře. Je to na Moravě a je to zároveň krásná rozlučka s halovou sezonou." O třetí pozici se rozdělila trojice závodníků, kteří shodně překonali 2.10 metru.

Jedenatřicátý ročník Valašské laťky se konal již tradičně ve Valašském Meziříčí a klání sledovalo podle odhadů ředitele závodu Jana Kociána na tři stovky diváků, mezi nimiž nechyběl ani Jaroslav Bába. "Položili jsme v tělocvičně nový povrch," říká ředitel závodu. "Myslím, že kvalitu závodu to rozhodně pozvedlo."

Kompletní výsledky ke stažení naleznete zde.

Výsledky:

MUŽI
1. Křehula (TJ Dukla Praha) 2.20, 2. T. Janků (TJ Dukla Praha) 2.15, 3. Benko (Slov.), Hon (AK Olomouc), J. Janků (AC Česká Lípa) všichni 2.10.

ŽENY
1. Dubnová (AK SSK Vítkovice) 1.91 - rekord mítinku, 2. Konvalinková (AK SSK Vítkovice) 1.73, 3. Blažová (Slov.) 1.70.

David Klempíř

Vytisknout