přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. května 2010, 14:53

V Uherském Hradišti se dařilo překážkářům

Mítink určený jako jeden z možných k prokázání výkonnosti k evropské kvalifikaci na olympiádu mládeže (MOH) se nejlépe vyvedl na krátkých překážkách Janě Sotákové a Václavu Sedlákovi.

ČAS vypsal k účasti na nominačním závodu pro MOH v Moskvě orientační limity. Ty se včera v Uherském Hradišti podařilo naplnit dvěma dorostencům. Janě Sotákové z Olympu Brno, která stovku překážek zvládla za 13.85, a Václavu Sedlákovi z Dukly Praha, jenž o deset metrů delší trať přeběhl jen o setinku pomaleji. Oba tak předčili shodně stanovený čas 13.90.


Václav Sedlák v dálce na halovém MČR jednotlivců 2010 - foto: J. Kucharčík

Jak už bylo řečeno, jde spíše o pomocné limity, čili atleti a atletky, kteří kritéria nesplnili, nemusí šanci na účasti při premiéře olympijských her v Singapuru vzdávat. Nedaleko stanovených výkonů se navíc ocitlo hned několik dalších jmen. Valašskomeziříčský Zdeněk Stromšík si na stovce a dvoustovce připsal výborné časy 10.86 a 21.83 (limity 10.65 a 21.60). Zlínská Martina Černochová zvládla kratším ze sprintů za rovných dvanáct vteřin (limit 11.85). Podobně útočili na nominaci na čtvrtce překážek pardubická Nikola Řehounková časem 61.84 (61.2) a opavský Tomáš Vystrk na kilometru za 2:31.12 (2:30).

Výsledky z Uherského Hradiště

Michal Procházka

Vytisknout