V Uherském Brodě pokus o světový rekord v double skoku

27. května 2005, 11:32

Výškařský mítink Uherskobrodská laťka dnes představí přední domácí závodníky, kteří budou opět usilovat o překonání světového rekordu ve skoku dvojic.

Při devátém ročníku populárního závodu bude očekávaná tisícovka diváků na sportovišti ZŠ Pod Vinohrady svědkem vystoupení hvězd české výšky v čele s Jaroslavem Bábou. Bronzový medailista z olympiády v Aténách bude jedním z protagonistů pokusu o nejlepší světový výkon v double skoku, který provádí dvojice skokanů současně přes specielně upravenou laťku. Držitelem dosud nejhodnotnějšího výkonu historie je právě Bába, jemuž se loni v Uherském Brodě podařilo překonat 2.20 m spolu s Janem Janků. Krátce na to vítkovický výškař stejnou výšku překonal ve dvojici s Tomášem Janků.

Bratři Janků nebudou chybět ani na letošní Uherskobrodské laťce, která začíná dnes v 16.00 hodin. Kvalitní startovní pole doplní olomoucký Dalibor Hon s osobním maximem 2.21 m, běloruskou výškařskou školu zastupuje jednadvacetiletý Arťom Zajcev, který v loňské sezoně zdolal 220 centimetrů.                 


Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí