přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. září 2003, 11:00

V Trnavě proběhlo o víkendu mezistátní utkání žáků a žákyň

Zvítězilo družstvo žáků "Česká republika A", když posbíralo 180 bodů. Slovenské žákyně porazily Češky o jeden bod.

Trnavský stadion v sobotu hostil mezistátní utkání žáků a žákyň mezi Českou republikou a Slovenskem. Na novém umělohmotném povrchu se utkala družstva - Česká republika A, Česká republika B a Slovensko.

Družstvo žáků "Česká republika A" dokázalo zvítězit, když posbíralo celkem 180 bodů, druzí skončili Slováci se 111 body a třetí "Česká republika B" s 88 body.
Vynikající výkon předvedl Vladislav Tuláček, který vrhl koulí do vzdálenosti 18,80 metru. Jeho výkon byl také organizátory patřičně oceněn. Výborně si vedl také Jan Kudlička, který českému "áčku" pomohl hned ve dvou disciplínách. Do dálky skočil 650 centimetrů a o tyči 400 a v obou disciplínách triumfoval.

Družstvo slovenských žákyň porazilo výběr "České republiky A" o jediný bod. Štafeta českých žákyň na 4x60 metrů byla diskvalifikována. Verdikt rozhodčího zněl jasně: děvčata přeběhla na poslední předávce předávkové území. Česká strana podala proti rozhodnutí protest, ale hlavní rozhodčí nakonec dala za pravdu svému kolegovi z předávkového území. Výběr "A" tak přišel o cenné body, Slovenky nakonec nasbíraly 131 bodů, Češky 130, český výběr "B" skončil třetí s 97 body. Kvalitním výkonem do celkového umístění přispěla například Eliška Klučinová, která zvítězila ve skoku do dálky výkonem 574 centimetrů. Zajímavé byly také výsledky dvou závodnic z družstva "B", Veroniky Soukalové, která vyhrála 60 metrů za 7,96 a Anety Pecnové, která dokázala zvítězit na 100 (14,93) i 200 metrů překážek (29,50).


  

Karolína Farská

Vytisknout