přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. ledna 2006, 21:07

V Třinci padl další výškařský limit

Tomáš Janků má šanci doprovodit své ženské protějšky Strakovou a Lalákovou na halové mistrovství světa v Moskvě. Svatoslav Ton a Jan Janků zatím vyšli naprázdno.

Výškař Tomáš Janků zdolal na Beskydské laťce, 1. dílu Moravské výškařské tour, na druhý pokus 228 centimetrů a splnil limit pro moskevský šampionát. Po něm se v Třinci o totéž pokoušeli Svatoslav Ton a Tomášův bratr Jan, ale neúspěšně. Tomáš se tak stal prvním mužským zájemcem o místo v sestavě pro HMS. Radovat se ale ještě nemůže, česká konkurence je ostrá a v Moskvě můžou závodit jen dva výškaři z každé země.  


Závod vyhrál talentovaný ruský mladík Ivan Uchov, který skočil stejnou výšku jako Tomáš Janků,  ale na pokusy ho předčil. Vedoucí muž letošních tabulek, který je přeučeným diskařem,  přitom skáče zcela unikátní technikou - z velmi krátkého rozběhu s odrazem blízko u laťky. I tímto stylem ale dokáže být úspěšný, 9. ledna si v Čeljabinsku utvořil osobní rekord 232 centimetrů. Svatoslav Ton skončil za zdolaných 224 společně s Jaroslavem Rybakovem z Ruska třetí, Jan Janků vzhledem k vynechané předchozí výšce až 9.

 

Výsledky závodu mužů na Beskydské laťce:

 

1. Uchov 2.28 (Rusko), 2. T. Janků 2.28, 3. Ton a Rybakov (Rusko) oba 2.24 ...9. J. Janků 2.2O.

Kompletní výsledky naleznete zde.


 

Adam Pražák

Vytisknout