přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. února 2017, 20:16

V Třinci kralovali Beitaová a Seliverstau

V třinecké Werk Aréně proběhl druhý díl Mezinárodní výškařské tour. Na Beskydské laťce triumfovali Bělorus Pavel Seliverstau a Španělka Ruth Beitiaová. Z prvenství v seriálu se radují Ukrajinka Irina Heraščenková a právě Seliverstau. Hrubá skončila v dnešním závodě i v celkovém pořadí na čtvrtém místě.

Svěřenkyně trenérky Nezdařilové procházela soutěží až do výšky 187 centimetrů čistě. Další postupnou výšku 190 zdolala až třetím pokusem. Na 192 již úspěšná nebyla a skončila těsně pod stupni vítězů. „Na 184 jsem si trošku hnula zády, ale jinak se mi skákalo celkem dobře. Chytla jsem se až na 190 a na 192 nechybělo mnoho. Ještě nemám úplně vyběhaný rozběh, kde jsem dělala nějaké změny, ale věřím, že směrem k HME to bude lepší a lepší. Těším se na další start v Ostravě,“ vzkázala. Vítězkou třineckého závodu se stala Španělka Ruth Beitiaová, která jako jediná zdolala 194 centimetrů. Další dvě místa obsadily Ukrajinky, které shodně skočily 192 centimetrů. Lepší zápis posunul na druhé místo Irinu Heraščenskovou, třetí místo brala Julia Levčenková.

Heraščenková si tímto výkonem zajistila primát v celkovém pořadí Mezinárodní výškařské tour 2017. Druhá byla Beitiaová a třetí skončila Julia Levčenková. Michaela Hrubá loňské prvenství v seriálu neobhájila a byla čtvrtá.

V mužském závodě ukořistil vítězství Bělorus Pavel Seliverstau, jenž překonal laťku ve výšce 232 a o centimetr si tak vylepšil osobní rekord z Banské Bystrice. Nejlepší letošní světový výkon 234 centimetrů mu již odolal. Druhý byl Američan Erik Kynard, který skočil 227 napoprvé. Stejnou výšku, ale až třetím pokusem pokořil Jamal Wilson z Baham. Čtvrtý byl Mexičan Edgar Rivera a pátou příčku obsadil Slovák Lukáš Beer. Oba zaznamenali 221 centimetrů.

Vítězem seriálu se stal Pavel Seliverstau. Druhý skončil Američan Erik Kynard. Následují Mexičan Edgar Rivera a Slovák Lukáš Beer. 

Výsledky

Petr Jelínek, foto: J. Kucharčík

Vytisknout