V Tampere začal EYOF

První den soutěží Evropského olympijského festivalu mládeže zastihl české dorostence v dobrém rozpoložení. Kaminski skončil ve stýplu osmý, další čtveřice Čechů prošla ve Finsku úvodními kvalifikacemi.

Petr Kaminski obsadil osmou příčku v závodě na 2000 m př. a cílem proběhl v čase 6:09.64. Vítězný Maďar Szalai byl o 16 vteřin rychlejší. Ženský závod vyhrála Belgičanka Sofie Galeinová, která ke zvládnutí téže trati potřebovala 6:42.71 min.

Kaminski a jeho soupeři na vodním příkopu, foto: tampere2009.fi

Diskař Marek Bárta předvedl nejdelší výkon kvalifikace 55.57m. Martin Vinš vyhrál svůj rozběh na 400 m v čase 49.48, což je čtvrtý nejlepší výkon z budoucích finalistů. Obdobně si vedl také půlkař Miroslav Burian, který se po vítězství v jednom z rozběhů po výkonu 1:58.25 kvalifikoval mezi šestnáctku semifinalistů. Ve finále výšky bude startovat Magdalena Nová, na postup stačilo překonat 174 cm.

Dnes by do bojů měli zasáhnout dálkař Pršín, kladivářka Kolářová a na překážkách Sedlák s Tomkovou.