V Táboře se limity nezrodily

středa 23. listopadu 2011
Přestože v sobotní Velké ceně Tábora se nezrodil žádný nový limit pro světový šampionát, k vidění bylo přesto mnoho kvalitních výkonů.

Takřka poslední možnost měli v sobotu čeští atleti k tomu, aby splnili kritéria pro účast na MS v japonské Ósace. Někteří z nich se rozhodli k tomu využít mezinárodní závody v Táboře. Proto sportovnímu klání přihlížel také šéftrenér reprezentace Václav Fišer. Žádný limit ale neviděl.

Tyčkař Štěpán Janáček dnes v soutěži zvládl "jen" za 541 centimetrů, což nestačilo. Pro Ósaku by musel překonat laťku o dvacet centimetrů výše. Na závodech skončil třetí za Kudličkou a vítězným Balnerem. Všichni tři si zapsali shodný výkon, o pořadí rozhodoval čistší zápis.

Možnost překonat Miroslava Guzdka ve výpravě do Japonska měl dnes v oštěpu Jan Syrovátko. Nedokázal však ani zvítězil, obsadil druhé místo za 72.15 metrů. Lepší byl dnes Vítězslav Veselý, který si vylepšil letošní maximum na 75.20 metrů. V oštěpu žen zvítězila s přehledem česká "trojka" Jarmila Klimešová (58.60).

Kompletní výsledky naleznete v sekci VÝSLEDKY.