V Táboře nikdo z Čechů last minute letenku do Tegu nezískal

sobota 30. července 2011
Táborská Velká cena, která patří do okruhu extraligových mítinků, měla i přes ne zrovna ideální podmínky svoji kvalitu, nominaci pro mistrovství světa však nerozšířila. V článku i výsledky z Budapešti.

Nominační období pro světový šampionát se končí zítra, a tak byla Velká cena Tábora dvojnásob zajímavá pro ty, kteří se do Tegu chtěli ještě na poslední chvíli nominovat. Teoretickou šanci měli všichni, vždyť splněný A limit na extraligových závodech není nutné potvrzovat. Jenže počasí zrovna nespolupracovalo.  Relativně nízké teploty, srážky a proměnlivý vítr, to jsou podmínky pro atletiku, které mají k ideálu daleko.

Výrazně spílat obloze mohla například Kateřina Čechová, jíž fouklo proti v obou závodech na 100 m, do nichž nastoupila, a i kvůli tomu se nedostala k limitu blíže než na 13 setin.  Přesto výkonem 11.48 jasně závodu dominovala. Mezi muži byl na téže trati nejúspěšnější Pavel Maslák, jenž ale rychlejší čas než ve finále (10.64) zaběhl v rozběhu (10.52). Další výraznou postavou mítinku byla Tereza Čapková, která vyhrála půlku (2:06.93) a na poloviční trati byla rychlejší pouze Jana Slaninová (55.46), která startovala v druhém z běhů. Středotraťařka Čapková běžela 56.85.

Mužskou dálku vyhrál Japonec Sugai (7.78), Roman Novotný byl třetí s 765 cm. Mezi ženami dolétla nejdál Jana Korešová (5.86).  V kouli předvedl Antonín Žalský 19.05 m, oštěp vyhrál Jakub Vadlejch (67.45),na čtvrtce překážek zlepšil své letošní maximum na 51.55 Jiří Mužík a stačilo to na druhou příčku za Japoncem Takatoshim.

Další čeští reprezentanti, překážkáři Lucie ŠkrobákováMartin Mazáč,  startovali na Memoriálu Istvána Gyulaie v Budapešti. Oba shodně obsadili šestou příčku. Škrobáková za výkon 13.43, když zvítězila Američanka Lewisová v čase 12.76, Mazáče předstihl vítězný Američan Brown výkonem 13.48 o 27 setin.

Hvězdou mítinku byl Jamajčan Asafa Powell, který zaběhl stovku dvakrát regulérně pod 10 vteřin (9.90 a 9.86), blýskl se i domácí diskař Zoltán Kövágó výkonem roku 69.50.