přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. května 2010, 22:16

V Sušici testovali formu i reprezentanti

Memoriál Ladislava Nešpora a Ády Blahůta měl kvalitní obsazení, v Sušici se představili někteří ze špičkových českých atletů včetně Romana Šebrleho.

„Dneska snad ještě větší zima než minule. A hrůza vítr, strašně se točil!“ Tak popsala podmínky na Sušickém stadionu prostřednictvím sociální sítě Facebook  univerzálka Denisa Rosolová, která v závodě absolvovala hned trojici disciplín a ve všech zvítězila. Stovku zaběhla v protivětru 0.7m/s za 11.98, ve své dřívější specializaci, v dálce, předvedla 623 cm a na překážkách se s větrem v zádech 1.5 m/s  dostala do cíle za 13.73.

„Byla jsem hrozně unavená, asi na mě dolehlo soustředko,“  dodala svěřenkyně Martiny Blažkové, spolu s níž dorazili na jih Čech i dvě její kolegyně z úspěšného reprezentačního kvarteta, které na HMS v Dauhá vybojovalo čtvrté místo.  Jitka Bartoničková běžela stovku za 12.30 a 300 m za 38.43, Zuzana Bergrová nastoupila do závodu na 400 m př., ale nedokončila ho. „Spadla po 300 m, ale je v pořádku,“  vzkázala Rosolová.

Obdobně se do cíle nedostal ani další čtvrtkař překážkář Josef Prorok, který prý záměrně skončil po osmé překážce. Jinak se  svěřenec  Petra Novotného prezentoval nejrychlejší třístovkou za 33.81, jeho parťák ze skupiny a reprezentační štafety Theodor Jareš však byl jen o 7 setin pomalejší. V závodě na 400 m př. zvítězil Michal Uhlík v čase 51.87 a nabitou stovku vyhrál  Rostislav Šulc (10.71, v rozběhu o desetinu méně) o 7 setin před svým bratrem Vojtěchem.

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková, která naposledy zazářila na mítinku Diamantové ligy v Dauhá zůstala záhy v soutěži sama a uzavřela ji výkonem 440 cm. V oštěpu se výkonem 70.65 m připomněl Jan Syrovátko. Zvláštní kapitolu tvoří Roman Šebrle, který se chystá příští víkend do Götzisu na první desetiboj v sezoně. Jak si vedl v Sušici? Na třístovce mu časomíra změřila 35.52 a na překážkách 14.70.

Výsledky Memoriálu Ladislava Nešpora a Ády Blahůta

Adam Pražák

Vytisknout